Природоохоронні території міста Бельсько-Бяла в свідомості учнів старших класів
Анотація
Представлені результати анкетного опитування учнів старших класів загальноосвітніх шкіл в Бельсько-Бялій на тему їх знань про природоохоронні території міста. Дослідження показало, що значна кількість молоді не цікавиться охороною довкілля. Більше того, знання учнів старших класів про природоохоронні території міста є незадовільними. Анкетовані не були в змозі вказати, які форми охорони природи знаходяться на території міста, а тим більше написати їх власні назви. Це стосується як тих учнів, які живуть в районах міста, що знаходяться біля природоохоронних територій, так і тих учнів, які живуть в віддалених північних районах. Тому потрібно організовувати шкільні екскурсії та інші заходи, ціллю яких буде пізнання довкілля, виявлення локальних проблем природного середовища та спільне їх вирішення. Також потрібно звернути увагу на мотивації проведення екскурсій і заходів та знання вчителів в цьому аспекті.
Завантаження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).