Архіви

 • ДРИНОВСЬКИЙ ЗБІРНИК
  Том 14 (2021)

  Чотирнадцятий том є збірником статей за матеріалами конференції «Центрально- та Південно-Східна Європа після холодної війни: політичні, соціально-економічні та соціокультурні трансформації (до 30-річчя «Паризької хартії для Нової Європи»)», що відбулася в Харкові у 2020 р. за ініціативи Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Університету «Луїджі Ванвітеллі» (провінція Кампанія, Італія), Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології Національної академії наук України, Інституту балканістики з Центром фракології Болгарської академії наук. Також у томі представлено наукові розвідки учасників міжнародного круглого столу «Інфраструктура як чинник модернізації Центрально-Східної Європи у «довгому ХІХ столітті»», організованого у межах реалізації проєкту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE. Крім тематичних розділів представлені традиційні для «Дриновських збірників» рубрики «Рецензії», «Наукове життя». Розраховано на професійних істориків, студентів гуманітарних факультетів й широкий читацький загал.

 • Дриновський збірник
  Том 13 (2020)

  Тринадцятий том є збірником статей за матеріалами конфереції «ХІХ Дриновські читання. Чорне море та Причорномор’я як контактна зона цивілізацій і культур», що відбулася в Харкові на базі університетського Центру болгаристики і балканських досліджень імені Марина Дринова у 2018 р. Крім тематичних розділів представлені традиційні для «Дриновських збірників» рубрики «Рецензії», «Наукове життя», «In memoriam». Розраховано на професійних істориків, студентів гуманітарних факультетів й широкий читацький загал.

 • Дриновський збірник
  Том 12 (2019)

  Дванадцятий том є збірником статей за матеріалами XVIIІ і ХІХ Кирило-Мефодіївських читань, Міжнародної конференції «1918 рік в історії Центрально-Східної Європи» і міжнародного симпозіуму «Болгарські імена в історії України і Молдови», що відбулися в Харкові на базі університетського Центру болгаристики і балканських досліджень імені Марина Дринова протягом 2018–2019 рр. Крім тематичних розділів представлені традиційні для «Дриновських збірників» рубрики «Рецензії», «Наукове життя», «In memoriam». Розраховано на професійних істориків, студентів гуманітарних факультетів й широкий читацький загал.

 • Дриновський збірник
  Том 11 (2018)

  Одинадцятий том є збірником статей за матеріалами XVII Кирило-Мефодіївських
  читань на тему «Освітньо-культурний простір Центрально-Східної Європи: національні моделі та західні впливи», що відбулися 11–12 травня 2017 року в Харкові на базі університетського Центру болгаристики та балканських досліджень імені Марина Дринова. Міжнародна наукова конференція проводилася в рамках реалізації проекту № 574727-EPP-1-2016-1-UA-EPPJMO-MODULE «Історія об’єднаної Європи: ідеї, проекти та інтеграція» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Крім тематичних розділів представлені традиційні для «Дриновських збірників» рубрики «Рецензії», «Наукове життя» тощо. Розраховано на професійних істориків, студентів гуманітарних факультетів й широкий читацький загал. 

 • Дриновський збірник
  Том 10 (2017)

  Десятий том є збірником статей за матеріалами VIII Дриновських читань (2016) та наукових симпозіумів, що відбулися в Харкові на базі університетського Центру болгаристики та балканських досліджень імені Марина Дринова протягом 2016-2017 рр. Крім тематичних розділів представлені традиційні для «Дриновських збірників» рубрики: «Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни», «Рецензії», «Наукове життя», «Ювілеї»». Розраховано на професійних істориків, студентів гуманітарних факультетів й широкий читацький загал.

 • Дриновський збірник
  Том 9 (2016)

  Дев’ятий том є збірником статей за матеріалами Кирило-Мефодіївських читань та наукових симпозіумів, що відбулися в Харкові на базі університетського Центру болгаристики та балканських досліджень імені М. Дринова протягом 2014–2016 рр. Крім тематичних розділів представлені традиційні для «Дриновських збірників» рубрики: «Історіографія, джерелознавство, архівознавство», «Рецензії», «Наукове життя», «In memoriam». Розраховано на професійних істориків, студентів гуманітарних факультетів й широкий читацький загал.

 • Дриновський збірник
  Том 8 (2015)

  Восьмий том є збірником статей за матеріалами Кирило-Мефодіївських читань та наукових симпозіумів, що відбулися на базі університетського Центру болгаристики та балканських дослідженьімені М. Дринова протягом 2013–2014 рр. Крім тематичних розділів представлені традиційні для «Дриновських збірників» рубрики: «Джерела та джерелознавство», «Рецензії», «Наукове життя», «In memoriam». Розраховано на професійних істориків, студентів гуманітарних факультетів й широкий читацький загал

 • Дриновський збірник
  Том 6 (2013)

  Шостий том є збірником статей за матеріалами XII Кирило-Мефодіївських читань (Харків, 2012),  присвячених 200-річчю від дня народження академіка І. І. Срезневського, а також кількох наукових форумів молодих учених, що проходили у Харківському та Софійському університетах протягом 2011–2012 рр. Крім тематичних розділів представлені також традиційні для „Дриновських збірників“ рубрики: „Джерела та джерелознавство“, „Рецензії“, „Наукове та художнє життя“, „Ювілеї“. Розраховано на професійних істориків, студентів гуманітарних факультетів й широкий читацький загал.