Калориметричне дослідження термічної стійкості структурних елементів нуклеїнових кислот
Анотація
Методом диференціальної скануючої мікрокалориметрії проведено дослідження оборотності процесів, що відбуваються при нагріванні D-рибози, урідіну та урідін-5-тріофосфату в інтервалі температур від 20 до 400°С. Отримано індивідуальні криві ДСК досліджуваних речовин, з яких випливає, що процеси, що відповідають ендотермічним та екзотермічним пікам вище за температуру 200°С, є незворотними. Виявлено, що вид кривих ДСК, отриманих з використанням відкритих та герметично закритих кювет, істотно відрізняється. Досліди з сухими та зволоженими зразками показали, що присутність води мало різний вплив на виявлені процеси, що виявилося у відсутності ендотермічного піку вище температури 200°С для більш вологих зразків D-рібози та урідін-5'-трифосфату, а також у зменшенні температури максимуму екзопіків. Визначено температури спостережуваних процесів та розраховано їх ефективні енергії активації та теплові ефекти.
Завантаження
Посилання
2. Филипский А.В.//Вісник ХДУ, №593, Біофізичний Вісник, вип. 1, 2003 (12). Р. 24-28.
3. Макаров А.А., Протасевич И.И., Гришина И.Б., Лобачев В.М., Бажулина Н.П., Есипова Н.Г.//Молекул. биология. 1994. Т. 28. С. 1346-1353.
4. Galisteo M. L., Conejero-Lara F., Nun ~ ez J., Sanchez-Ruiz J. M., Mateo P.L. //Thermochim. Acta. 1992. Vol. 199. P. 147 - 157.
5. Makarov A.A., Protasevich I. I., Frank E.G., Grishina I. B., Bolotina I..A., Esipova N.G. //Biochim.Biophys. Acta. 1991. Vol. 1078. P. 283-288.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).