Удосконалена модель пасивного масопереносу крізь плазматичну мембрану клітини
Анотація
Виходячи з ґрунтовних положень лінійної нерівноважної термодинаміки, побудована модель трансмембранного пасивного масопереносу для випадку, коли крізь мембрану проникають молекули розчинника і однієї з розчинених в позаклітинному багатокомпонентному розчині електронейтральної речовини. На відміну від рівнянь Кедем-Качальського, які широко використовуються для описання названого процесу, подана в роботі удосконалена модель має більш широку область застосування і не містить коефіцієнтів, що залежать від умов експерименту. Установлено, що при певних умовах удосконалена модель збігається з моделлю Кедем-Качальського.
Завантаження
Посилання
2002;7(4):983-93.
2. Paynter SJ, McGrath JJ, Fuller BJ, Shaw RW. A method for differentiating nonunique estimates of membrane transport
properties: mature mouse oocytes exposed to glycerol//Cryobiology. 1999 Nov;39(3):205-14.
3. Kedem O., Katchalsky A. Thermodynamic analysis of the permeability of biological membranes to
nonelectrolytes//BBA.-V.27,1958.-P.229-246
4. Гроот де С.Р., Мазур П. Неравновесная термодинамика/М. Мир 1964, с.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).