Вплив механічної напруги в шкірі на термостабільність синтезованого в ній колагену
Анотація
В роботі in vitro досліджено вплив механічного напруження на параметри денатурації, а також ступінь гідроксилювання залишків проліну, глікозилювання залишків лізину і оксилізину колагену I типу зі шкіри щурів. Показано, що колаген, який синтезується в шкірі під дією механічної напруги, утворює менш термостабільні фібрили, ніж колаген, синтезований за відсутністю напруги. Такий ефект, як було показано, обумовлений зниженням інтенсивності двох ферментативних реакцій процесингу первинної структури молекули колагену - гідроксилювання залишків проліну і глікозилювання залишків лізину і оксилізину.
Завантаження
Посилання
Juliano R, Haskill S. Signal transduction from the extracellular matrix. J. Cell Biol. 1993;120:577-85.
Esipova NG, Aizenkhaber F, Aizenmenger Sh, Tumanian BG. Novaia traktovka termodinamicheskoi roli aminokislot v kollagene. Razreshenie termodinamicheskogo paradoksa. Biofizika. 1992;37(1):68-72. (in Russian)
Stephen A. Greene. Veterinary anesthesia and pain management secrets. Henlay&Belfus inc; 2002. P. 266.
Grabuzenko OB, Emetc EB, Perskii EE. Vliianie deformatcii na obmen belkov i mekhanicheskie svoistva aorty i kozhi krys in vitro. Vestn. probl. biol. i med. 1997;25:19-26. (in Russian)
Skoups R. Metody ochistki belkov. M.:Mir; 1985. p. 32,203. (in Russian)
Utevskaia LA, Perskii EE. Prostoi metod opredeleniia summarnogo i svobodnogo oksiprolina. Vestn. Khark. un-ta. 1982;226:18-20. (in Russian)
Bishop JE. Increased collagen synthesis and decreased collagen degradation in right ventricular by pressure overload. Cardiovasc. Res. 1994;28:1501-85.
Zamaraeva TV. Opredelenie 14С -oksiprolina kak metod dldia izucheniia sinteza kollagena v modelnykh sistemakh. Sovr. metody v biokhimii. M.:Meditcina; 1977. p.265-70. (in Russian)
Dubous M, Gilles KA, Hamilton JK. Colorimetric method for determination of sugars and related substances. Anal. Chem. 1986;28(3):350-6.
Burzhanadze TV. Termodinamicheskoe obosnovanie struktury kollagena. Biofizika. 1992;37(2):231-7. (in Russian)
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).