ОЦІНКА РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ ЗА РЕЙТИНГОМ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
Анотація
Епоха глобалізації викликала загострення конкуренції на світовому ринку і міжнародна конкурентоспроможність стала однією з найскладніших явищ сучасного економічного життя, в результаті чого необхідно відстежувати рівень глобальної конкурентоспроможності, для того щоб українські інститути змогли забезпечити стабільні темпи зростання. Вирішення проблеми низької конкурентоспроможності допоможе країні вчасно зреагувати на економічні, технічні та інформаційні суспільні зміни, що відбуваються у світі і вжити необхідних заходів для пристосування до цих змін.
Для посилення конкурентних переваг серед інших країн світу, необхідне втручання інноваційних чинників в економіку країни та сприяння сталому розвитку, яке потребує сприятливих умов для розвитку бізнесу. Враховуючи те, що проблема конкурентоспроможності є ключовою і практично значимою як для країн, що вже є лідерами рейтингу конкурентоспроможності, так і для країн, які ще тільки рівняються на світових лідерів. Для нашої країни питання конкурентоспроможності є надзвичайно гострим, адже наразі дуже актуальним є підвищення показників української економіки в умовах її інтеграції у світовий економічний простір. Таким чином, в статті проаналізований рівень розвитку економіки України у світових рейтингах. Зміни в економіці простежено за динамікою Глобального індексу конкурентоспроможності у період з 2010 по 2017 роки. Визначено, що якість освіти та кваліфікації значною мірою впливають на економічний та соціальний розвиток країни в довгостроковій перспективі. Проаналізовано вплив ряду дестабілізуючих чинників, які гальмують економічний розвиток в Україні. Виділено фактори підвищення показника у рейтингу на період 2017-2018 рр., а також зроблено прогноз, щодо досягнення Україною результатів, які забезпечать розташування країни у рейтингу серед перших 40 місць.
Завантаження
Посилання
2. Garmash, S.V. (2013) Assessment of the socio-economic situation on the basis of analysis of statistical indicators (on an example of Ukraine). Bulletin of the NTU «KhPI»,66, 190-195 (in Ukr.).
3. Maksimenko, A.V. (2012) The position of Ukraine under the prism of international tax administration. The collection of scientific works SWorld. Retrieved from: www.sworld.com.ua.
4. Pisarenko, N.N. (2012) Measurements of socio-economic development of Ukraine in international ratings. Water transport: Collection of sciences. KDAVT works, 3, 141-146 (in Ukr.).
5. Tishchenko, A.N. (2011) Competitiveness of Ukraine in world rankings. Problems of economy, №3, 3-8 (in Ukr.).
6. The Global Competitiveness Index (2016–2017). World Economic Forum. Retrieved from: www.weforum.org.
7. Economic Discussion Club (2016-2017). Position of Ukraine in the world ranking according to the Global Competitiveness Index. Retrieved from: http://edclub.com.ua/analityka/pozyciya-ukrayiny-v-reytyngu-krayin-svitu-za-indeksom-globalnoyi-konkurentospromozhnosti-1.
8. These Are the World’s Most Innovative. Retrieved from: https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-01-17/sweden-gains-south-korea-reigns-as-world-s-most-innovative-economies.
9. Pisarenko, T.V., Kvasha, T.K., Karlyuk, G.V. & Lyakh L.V. Innovative activity and its influence on economic development of Ukraine. Retrieved from: http://www.pdaa.edu.ua/sites/default/files/node/2731/innovacijnadiyalnist5.pdf.
10. Site Legislation of Ukraine (2015) About the Strategy of Sustainable Development «Ukraine 2020». Retrieved from: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/5/2015.
11. VOX UKRAINE. Ukrainian analytical site. Retrieved from: https://voxukraine.org/uk/evaluating-ukraine-top-40-of-the-global-competitiveness-index-ua/.