Cамовідношення як чинник формування способу життя осіб з особливими потребами

  • Nadia Kreidun
  • Olena Polivanova
Ключові слова: спосіб життя, самовідношення, особи з особливими потребами

Анотація

У статті розглядається проблема самовідношення особистості як чинник формування способу життя осіб з особливими потребами. Отримані результати дозволяють констатувати наявність психологічного розузгодження між Я-концепцією особи з особливими потребами і її трактуванням вимог, що пред’являються суспільством. Як правило, воно більш виражене у жінок: чекання суспільства жінки перетворюють на свої власні норми. У чоловіків відношення до власної особи пов’язане з цінностями, направленими на збереження власної індівідності: перш за все здоров’я і задоволення вітальних потреб. Виявлені гендерні відмінності відносно власної особистості можуть виступати як один з внутрішніх чинників формування способу життя осіб з особливими потребами.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##

Посилання

1. Krivokon N. I. SotsIalno-psihologIchne zabezpechennya sotsIalnoYi roboti: [monografIya] / N. I. Krivokon. – HarkIv: vidavnitstvo FOP OlIynik, 2011. – 480 s.
2. Sеreda G.K. Izbrannyie psihologicheskie trudyi: Sbornik / Sost. E.F.Ivanova, E.V.Zaika. – H.:HNU imeni V.N.Karazina, 2010. – 352s.
3. Stolin.V.V. Samosoznanie lichnosti / V.V.Stolin – M.:MGU, 1983. – 284s.
Опубліковано
2016-12-19
Цитовано
Як цитувати
Kreidun, N., & Polivanova, O. (2016). Cамовідношення як чинник формування способу життя осіб з особливими потребами. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Психологія», (60), 56-58. вилучено із https://periodicals.karazin.ua/psychology/article/view/7604