ТИПІЗАЦІЯ ФОРМ І УСВІДОМЛЕННЯ БОЖЕВІЛЛЯ: ПЛАТОН, ФУКО
Анотація
У статті за основу розгляду беруться два приклади типізації безумства. Платон розглядає види безумства з точки зору його джерела, Фуко – способу його осмислення. Оба методи дозволяють за допомогою включеності (або виключеності) у досвід безумства прослідкувати роль безумства в тій чи іншій діяльності. Наприклад, стає очевидним тісний зв’язок між безумством та мистецтвом, а якщо точніше, генієм, творцем, поетом. З іншого боку, за допомогою розуміння відношення до безумства, співвідношення у парах «моральність та безумство», «мова та безумство», «інтерпретація та безумство» тощо простежується його зміна.
Завантаження
Посилання
Платон. Федр / Платон // Платон. Диалоги. – М. : Мысль, 1986. – 608 с.
Мандельштам О. О собеседнике / О. Мандельштам // Мандельштам О. Собрание сочинений : [в 4-х т. ; т. 1]. – М. : Арт-Бизнес-Центр, 1993. – С. 182-188.
Фуко М. Безумие, отсутствие творения / Мишель Фуко ; [пер. с фр.] // Фигуры Танатоса: Искусство умирания : [сб. статей] / [под ред. А. В. Демичева, М. С. Уварова]. – СПб. : Издательство СПбГУ, 1998. – С. 203-211.
Фуко М. История безумия в классическую эпоху / Мишель Фуко ; [пер. с фр.]. – СПб. : Университетская книга, 1997. – 576 с.
Фуко М. Ницше, Фрейд, Маркс : [электронный ресурс] / Мишель Фуко ; [пер. с фр.]. – Режим доступа : http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/Culture/Fuko/N_F_M.php.
Шопенгауэр А. Мир как воля и представление / Артур Шопенгауер ; [пер. с нем. Ю. И. Айхенвальда, под ред. Ю. Н. Попова] // Шопенгауэр А. Собрание сочинений : [в 5-ти т. ; т. 1]. – М. : Московский Клуб, 1992. – 395 c.
Эпштейн М. Методы безумия или безумие метода / Михаил Эпштейн // Эпштейн М. Знак пробела. О будущем гуманитарных наук. – М. : НЛО, 2004. – С. 512-540.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).