«Пані Жервезе» Е. і Ж. Ґонкурів як «містичний роман»

  • Зинаїда Михайлівна Таран Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка
Ключові слова: роман, Едмон і Жуль Ґонкури, натуралізм, імпресіонізм, містичність, психологізм, образ жінки

Анотація

В статті розглядається нова художня манера братів Е. і Ж. Ґонкурів у написанні роману «Пані Жервезе». «Містичність» твору виявляється на різних рівнях романної структури: у сюжеті, композиції, художньому конфлікті, образності, мові й стилі. Поряд з елементами натуралізму та реалізму в романі застосовуються й інші засоби романного письма, зокрема, імпресіонізм. Реалістично зображуючи трагічне життя головної героїні пані Жервезе, автори показують, що внутрішню духовну порожнечу її «артистичної натури» не змогли заповнити повною мірою ані шлюб, ані сім’я, ані любов до природи чи мистецтва, що дало імпульс для розвитку релігійного чуття героїні. Автори розкривають фанатичне ставлення пані Жервезе до релігії, що призвело до втрати відчуття реальності, жіночності, материнського почуття. Брати Е. і Ж. Ґонкури висвітлили процес духовної руйнації особистості жінки та її трагедію в тогочасному суспільстві, позбавленому певних моральних цінностей і орієнтирів. Головну увагу в статті приділено засобам психологізму та елементам містики, що виявляють складність духовного життя героїні.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Зинаїда Михайлівна Таран, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка
старший викладач кафедри романо-германської філології

Посилання

1. Гонкур Э. и Ж. Дневник: В 2-х тт. / Э. и Ж. Гонкур. – М.: Художественная литература, 1964. – Т. 1. – 783 с.

2. Гонкур Э. и Ж. Дневник: В 2-х тт. / Э. и Ж. Гонкур. – М.: Художественная литература, 1964. – Т. 2. – 796 с.

3. Goncourt E. et J. Madame Gervaisais / Edmond et Jules de Goncourt – Paris. Edition établie par A.Lacroix, Verboeckhoven, 1869 – 382 p.
Опубліковано
2017-12-12
Як цитувати
Таран, З. (2017). «Пані Жервезе» Е. і Ж. Ґонкурів як «містичний роман». Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Філологія», (76), 160-166. Retrieved із https://periodicals.karazin.ua/philology/article/view/9117
Номер
Розділ
Жанрові трансформації і розширення дискурсивних властивостей художнього тексту