Біогеологічна історія землі. Сценарії техногену

  • Г. І. Рудько Государственная комиссия Украины по запасам полезных ископаемых, г. Киев
  • А. Р. Бала
Ключові слова: біосфера, біота, геодинаміка, геологічне середовище, екологічна безпека, екологічна катастрофа, стратиграфічний підрозділ

Анотація

Розглянута біогеологічна історія Землі як процес безперервної трансформації і постійної адаптації від первинних форм життя до її сучасного стану.

Розвиток життя на Землі відбувався за умови змін геологічних процесів, хімічного складу атмосфери і водного середовища, в періоди між глобальними катастрофами. В результаті більш ніж за 3,8 млрд років сформувалася антропогенна система «людина – геологічне і суміжне середовище», яка трансформувала біосферу згідно потреб людини, створивши прецедент невідповідності потреб людства і ресурсів біосфери.

Визначено основні сценарії розвитку людини і біосфери внаслідок техногену. За результатами виконаних досліджень визначено біогеологічні умови розвитку життя на Землі. Досліджено сценарії ходу техногену і роль людини в умовах інтенсивної трансформації біосфери за рахунок техногенної діяльності.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##
Як цитувати
Рудько, Г. І., & Бала, А. Р. (1). Біогеологічна історія землі. Сценарії техногену. Людина та довкілля. Проблеми неоекології, (3-4), 59-70. вилучено із https://periodicals.karazin.ua/humanenviron/article/view/996