Тафономічні особливості верхньоеоценових фауністичних комплексів із мандриківських верств (м. Дніпропетровськ, Україна)
Анотація
). Мандриківські верстви розглядаються як неоднорідне тафогермное тіло, що має обмежене поширення в південній частині території Дніпропетровська поблизу русла Дніпра. Унікальна систематична різноманітність мандриківського фауністичного комплексу обумовлена накопиченням і змішанням залишків представників різних екологічних ніш літоралі і зони поширення коралових споруд. У склад мандриківських верств входять утворення онколітових биогермов, пляжевих коралових пісків, водоростевих заростей, скелястих ділянок дна та інш.
У південно-східній частині Рибальського кар'єру встановлені відклади зони літоралі. Вони включають численні залишки пателлогастропод, різноманітну епіфауну (Chama, Spondilus, Dymia, Vulsella, Vermetus, Balanus та інш.), гальку граніту та пісковику. У південній частині кар'єру переважають залишки раковин мешканців піщаного дна (Glycymeris, Arca, Barbatia, Acturellina та інш.), рослиноїдних гастропод (Turritella, Mesalia, Tectus та інш.). Представники власне зони літоралі тут відносно нечисленні.
Викопні біогерми не виявлені, але залишки колоніальних коралів дуже численні і представлені не менш ніж 22 видами. Крім мандриківських верств в Рибальському кар'єрі присутні й інші фації верхнього еоцену (детрітові дрібнозернисті піски без цілих раковин, темні углефіковані глини із залишками губок, та інш.).