Аналіз впливу кліматичних факторів на рівень забруднення атмосфери м. Полтави
Анотація
Мета. Оцінка метеорологічного потенціалу атмосфери міста Полтави та її здатності до розсіювання домішок. Методи. Статистичні. Результати. Визначено вплив головних кліматичних факторів на умови розсіювання найбільш поширених домішок (пилу, оксидів сірка та вуглецю, сполук азоту, формальдегіду, аміаку), визначено величину удосконаленого метеорологічного потенціалу атмосфери (УМПА) м. Полтави, за яким здійснено оцінку зв’язку рівня забруднення атмосфери й змінами клімату міста. Висновки. Визначений показник УМПА рекомендовано використовувати при аналізі умов розсіювання домішок в атмосфері м. Полтави й прогнозування рівня її забруднення, встановлено тісний зв'язок між температурним фактором й концентраціями досліджуваних речовин в атмосфері міста, що виражається у зв’язку потепління клімату із збільшенням забруднення атмосфери.
Завантаження
Посилання
Оцінка вразливості до зміни клімату:Україна / Автор.колектив: О.Шевченко, О. Власюк, І. Ставчук, М. Ваколюк, О. Ілляш, А. Рожкова / Кліматичний форум східного партнерства (КФСП) та Робоча група громадських організацій зі зміни клімату (РГ НУО ЗК), 2014. 74с.
Довкілля Полтавщини. Монографія / За заг.ред. Голіка Ю.С., Ілляш О.Е. – Полтава: Копiцентр, 2014. 256с.
Отчет о научно-исследовательской работе по теме «Разработать усовершенствованный комплексный метеорологический показатель рассеивающей способности атмосферы (на примере территории Западной Сибири) / На-уч.руководитель Т.С. Селегей, Новосибирск, 2014. 132с.
База кліматичних даних URL: http://www.meteo.gov.ua
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).