Хімічна меліорація у вирішенні проблеми деградації земель Східного Поділля
Ключові слова:
ерозія, гумус, ґрунтовий розчин, кислотність, добрива, вапнування
Анотація
Розкриті причини деградації ґрунтів Східного Поділля, висвітлений їх сучасний аргоекологічний стан та обґрунтована необхідність його поліпшення проведенням хімічної меліорації. Припинення деградації ґрунтів потребує термінового вжиття комплексу організаційних, технологічних та бюджетно-фінансових заходів щодо розкислення земель і збільшення його масштабів з використанням наявної місцевої вапнякової сировини.
Завантаження
##plugins.generic.usageStats.noStats##
Опубліковано
2014-03-17
Як цитувати
Дєдов, О. В. (2014). Хімічна меліорація у вирішенні проблеми деградації земель Східного Поділля. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Екологія», (1004), 97-100. вилучено із https://periodicals.karazin.ua/ecology/article/view/828
Розділ
Екологічні дослідження геосистем
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).