Розрахунок дифузії зависі у водному середовищі при дампінгу грунтів
Ключові слова:
математична модель, нестала турбулентна дифузія, зависла речовина, водне середовище
Анотація
Розглянуті методики розрахунку розповсюдження завислих речовин у водному середовищі, в тому числі при скиді в морське середовище ґрунтів днопоглиблення. Представлена методика несталої турбу-лентної дифузії суспензії в тривимірному просторі, що розроблена, яка дозволяє розрахувати поле її кон-центрації в хмарі забруднення в тривимірному просторі в різні моменти часу, що минули після скидання, дозволяє досліджувати турбулентну дифузію суспензії по вертикалі і отримати вторинний пік її змісту у верхньому шарі після скидання грунту за рахунок виносу цієї суспензії з нижніх шарів.Завантаження
##plugins.generic.usageStats.noStats##
Як цитувати
Горун, В. В. (1). Розрахунок дифузії зависі у водному середовищі при дампінгу грунтів. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Екологія», (1054), 95-103. вилучено із https://periodicals.karazin.ua/ecology/article/view/810
Розділ
Екологічні дослідження геосистем
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).