Формування осередкових водно-багнових угідь на акумулятивних формах берегової зони морів
Анотація
Ландшафтні дослідження на морському березі дозволили визначити природний комплекс у вигляді плавнів «осередкового типу». Вони формуються на ділянках розпорошення вздовжберегових потоків наносів або поперечних міграцій наносів, впливу їх великої кількості, підвищених величинах шару хвильової переробки, помірної крутості підводного схилу та швидкого нарощування берегової лінії. Провідним елементом водно-багнових угідь є дрібні міжвалові озера, довжиною до 200-400 мта глибинами до 1,5-3,5 м. Епізодично в ці озера потрапляє морська вода, що є багато численним стресом на природну систему. В цьому разі озера та навколишні плавні та рухомі піски розташовані окремими осередками та всі разом створюють єдиний ландшафт на поверхні акумулятивних піщаних берегів моря.
Завантаження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).