Екологічна компетентність як показник якості екологічної освіти та екологічної безпеки у системі принципів і стратегій сталого розвитку

  • О. А. Джам Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
Ключові слова: екологічна освіта, екологічна компетентність, сталий розвиток

Анотація

Обгрунтовано важливість пошуку та вивчення методів перебудови свідомості стосовно природи, розробки нових приоритетів взаємодії суспільства і навколишнього середовища як принципово іншого шляху розвитку цивілізації. Приведено основні характеристики екологічної освіти як одного з основних соціальних аспектів забезпечення екологічної безпеки на сучасному етапі. Визначено суть та проведена оцінка екологічної компетентності як важливого інтегрального показника навчальних досягнень. Запропонована педагогічна модель формування екологічної компетентності студентів у системі сталого розвитку.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##

Біографія автора

О. А. Джам, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
канд. хім. наук, доц.

Посилання

Зеркалов Д. В. Екологічна безпека та охорона довкілля / Д. В. Зеркалов. – К.: Основа, 2012. – 514 с.

Лук'янова Л.Б. Екологічна освіта у навчальних закладах: теоретичний і практичний аспекти / Л. Б. Лук'янова. – К.: Міленіум, 2006. – 252 с.

Шмандій В. М. Екологічна безпека / В. М. Шмандій, В. Ю. Некос. – Х.: ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2008. – 436 с.

Боголюбов В. М. Стратегія сталого розвитку / В. М. Боголюбов, М. О. Клименко, Л. Г. Мельник. – Херсон: Олді-плюс, 2012. – 446 с.

Яцик А.В. Екологічна безпека в Україні / А. В. Яцик. – К.: Основа, 2003. – 216 с.

Опубліковано
2016-09-08
Як цитувати
Джам, О. А. (2016). Екологічна компетентність як показник якості екологічної освіти та екологічної безпеки у системі принципів і стратегій сталого розвитку. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Екологія», (14), 102-105. https://doi.org/10.26565/1992-4259-2016-14-15