Дослідження ефективності виведення свинцю з організму щурів під дією електромагнітного випромінювання видимого та інфракрасного діапазонів спектру
Ключові слова:
виведення свинцю, фотонні матриці Коробова, свинцеве обтяження, ацетат свинцю, світлодіодні джерела, інтактні тварини
Анотація
Експериментальні дослідження по виведенню свинцю з організму ссавців на прикладі нелінійних білих щурів-самців показали високу ефективність використання електромагнітного випромінювання видимого та інфрачервоного діапазонів спектру. Використання на протязі чотирнадцяти діб семи сеансів фотонного випромінювання виявило найбільш дієвим жовте світло (в 2,93 разів у порівнянні з групою без опромінюванням), далі за ефективністю – зелене світло (в 2,13 рази) та сине (1,82 разів). Опромінювання красним світлом підвищує ефективність виведення свинцю в 1,5 разів.
Завантаження
##plugins.generic.usageStats.noStats##
Як цитувати
Коробов, А. М., Гололобова, Е. А., Олейник, Т. М., & Зеленський, А. С. (1). Дослідження ефективності виведення свинцю з організму щурів під дією електромагнітного випромінювання видимого та інфракрасного діапазонів спектру. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Екологія», (1140), 50-57. вилучено із https://periodicals.karazin.ua/ecology/article/view/1625
Розділ
Нові напрями, інноваційні дослідження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).