ЗАКОНОМІРНОСТІ ЕКОЛОГІЧНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ ГРУНТОВОГО ПОКРИВУ СХІДНО-СЛОВАЦЬКОЇ НИЗОВИНИ (англ.)
Анотація
Вивчили якість ґрунтів, типологічні виробничі категорії ґрунтів, тобто всі показники родючості ґрунтів Східно-словацької низовини, а також аспекти економічної рентабельності сільськогосподарських культур і порівняли ці параметри з ґрунтами в цілому по Словацькій Республіці. Відповідно до останньої Морфогенетичної класифікації ґрунтів Словацької Республіки, на території Східно-словацької низовини ми виділили 9 груп ґрунтів, 17 типів і кілька підтипів різновидів і розрядів ґрунтів. Виявлено, що ґрунтовий покрив Східно-словацької рівнини значно відрізняється від ґрунтового покриву Східно-словацької пагорбової місцевості. У той час як для екологічної диференціації ґрунтового покриву рівнинної території застосовані азональність (субстрат-морфологічно-гідрологічні умови), то пагорбова територія відноситься, насамперед, до бар'єрної зональності і лише частково до азональної. Ці закономірності і умови значно впливають на родючість сільськогосподарських земель та землекористування ландшафту регіону, що обумовлює тут переважання ґрунтів продуктивної категорії O3 (дуже родючі ґрунти).
Завантаження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).