СТАБИЛЬНОСТЬ ДИКАТИОНА ДЕКАМЕТОКСИНА ПО ДАННЫМ ВТОРИЧНО-ИОННОЙ МАСССПЕКТРОМЕТРИИ
Анотація
Изучена стабильность дикатиона антимикробного препарата декаметоксина в условиях действия различных физических факторов. Обнаружены существенные различия путей трансформации декаметоксина под воздействием повышенной температуры и при длительном хранении. С помощью метода вторично-ионной масс-спектрометрии установлено, что изменение препарата со временем при нарушении режимов хранения связано, по-видимому, с удалением противоионов хлора из кристаллического образца с сохранением структуры дикатиона соли, в то время как при термическом воздействии происходит декватернизация четвертичных азотов декаметоксина с образованием нейтральных аминов.
КЛЮЧЕВЫЕ СЛОВА: дскаметоксин, вторично-ионная масс-спектромстрия, термическая деградация.
Завантаження
Посилання
2. Siuzdak G. Mass Spectrometry for Biotechnology. New York. Academic Press, 1996. 161 p.
3. Галль Л. Н., Туркина M. Я. // Успехи химии. 1985. Т. 54. С. 741-764
4. Вульфсон Н. С., Заикин В. Г., Микая А.И. Масс-спектрометрия органических соединений. М. Химия, 1986. 312 с.
5. Терентьев П.Б., Станкявичус А.П. Масс-спектрометрия биологически активных азотистых оснований. Вильнюс. Моклас, 1987. 280 с.
6. Танцырев Г.Д. Баранов Ю.Ф. В сб.: Поверхностные методы ионизации в масс-спектрометрии. Уфа. БФАН СССР. 1986 С. 44-57
7. Покровский В.А., Мосин В.Б. // Теорет. и эксперим. химия. 1987. № 1. С. 62-78.
8. Benninghoven А. // Int. J. Mass Spectrom. Ion Proc. 1983. V.53. P. 85-99.
9. Машковский М.Д. Лекарственные средства. - 8-е изд. М. 1978. Ч.2
10. Суходуб Л.Ф., Косевич М.В., Шелковский B.C., Волянский Ю.Л. // Антибиотики и химиотерапия. 1989. Т.34. С. 823-827
11. Veith Y.J. // Mass Spectrom. Rev. 1983. V.2. P. 419-446.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).