Вплив антигемолітичних агентів на структурно- динамічний стан мембран еритроцитів
Анотація
Методом ЕПР із використанням спинових зондів із різною трансмембранною локалізацією досліджено динамічну структуру мембран еритроцитів при дії амфільних сполук, що володіють антигемолітичною активністю. Показана неспецифічна модифікація структурно-динамічного стану поверхні та гідрофобної зони еритроцитарної мембрани в присутності амфільних сполук. Степень зміни трансмембранної мікров’язкости та структурно-функціонального стану мембрани обусловлені будовою полярних ділянок молекул амфіфілів.
Завантаження
Посилання
2. Кулешова Л.Г., Орлова Н.В., Шпакова Н.М. II Пробл. криобиологии. -М.: Наука, 1974. - 256 с.
З.Лихтенштейн Г.И.Метод спиновых меток в молекулярной биологии. - М.: Наука, 1974. - 256 с.
4. Schrier S., Malheiros S.V.P., Paula E. // Biochim. Biophys.Acta-2000 -1508. N 1-2. P.210-234.
5. Kursch B., Lulimann H., Mohr K. // Biochem Pharmacol. 1983. 32. N 17. P.2589-2594.
6. Pantaler E., Kamp D., Haest C.W. // Biochim. Biophys. Acta. 2000. 1509. N 1-2. P.397-408.
7. Гребенщиков Ю.В., Тимофеев О.Н., Лихтенштейн Г.И., Мошковский Ю.Ш. // Биофизика. 1983. 28. № 4.
С.637-643.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).