Статистичне оцінювання параметрів паренхіматозних органів на основі моделі дискретних розсіювачів
Анотація
За допомогою математичного моделювання досліджуються фізичні основи процесів розсіяння ультразвукових хвиль біологічними тканинами. Для досліджень вибрана модель м'яких тканин як сукупності випадково розподілених дискретних розсіювачів. За допомогою математичного моделювання в роботі оцінений вплив розподілу поперечних перерізів розсіювачів та їх середнього розміру на огинаючу отриманого сигналу відлуння. На основі цих результатів запропоновані методика реконструкції параметрів паренхіматозних органів і спосіб визначення стану їх тканин. В роботі також показано, що на основі моделі дискретних розсіювачів з випадковими параметрами може бути проведена класифікації та ідентифікація біологічних тканин за їх ультразвуковими зображеннями.
Завантаження
Посилання
2. К.Хилл Использование ультразвука в медицине М. :Мир, 1989. -568 с.
3. Эпштейн Е.В., Матяшук С.И. Ультразвуковое исследование щитовидной железы, атлас-руковдство. Киев 2004-360 с.
4. Н.М. Дразин Основы эндокринологии. Минск 1967 - 479 с.
5. P. M. Shankar A General Statistical Model for Ultrasonic Backscattering from Tissues// IEEE Trans. Ultrason., Ferroelec, Freq. Control. - 2000. - Vol. 47, No 3, p. 764-778.
6. Z.M.Skrypachenko, S.P. Radchenko The reconstruction of the characteristics of the parenchymatous organs I Українська наукова конференція "Проблеми біологічної і медичної фізики". 20-22 вересня, 2004, Харків,
с. 219.
7. Z. M. Skrypachenko, S. P. Radchenko Scatterers parameters reconstruction in ultrasonic backscatter for tissue identification / Proceeding of the Third International Young Scientists Conference on Applied Physics. June 18-20, 2003, Kyiv. Ukraine, p. 146-147.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).