Динамічна модель процесу проходження повітря через носову порожнину
Анотація
Зроблено аналіз аеродинамічних процесів, що відбуваються в носовій порожнині й визначають основну дихальну функцію верхніх дихальних шляхів. Установлено наявність різниці фаз між зовнішнім тиском, що періодично змінюється, і швидкістю повітря усередині носового ходу, якому відповідає модель труби з гладкими стінками. Визначено зв'язок між дисипацією енергії повітряного потоку й частотою дихання залежно від координат. Показано, що при малій частоті дихання область максимальної дисипації потужності дихання перебуває на осі носового ходу, а з підвищенням частоти зміщається в пристіночну область.
Завантаження
Посилання
діагностиці захворювань порожнини носа, навколоносових пазух і лицьового черепа // ЖВНГХ.– 2001.–
№ 2.– С. 64.–69.
2. Бачинський.І.В., Рижик В.М., Гайналь М.О., Дудій П.Ф. Можливості комп’ютерної томографії при
діагностиці захворювань верхньощелепних пазух //.− 1999.- №3.- С. 54 − 56.
3. Безшапочний С.Б., Лобурець В.В. Ендоскопічна ендоназальна функціональна хірургія: достоїнства,
недоліки, перспективи //Ринологія.- 2002.- №2.- С. 3 − 10.
4. Лойцянский Л.Г. Механика жидкости и газа, М.: «Наука», − 1970, − 904 с.
5. Chometon F.,Gillieron P., Laurent J.,Ebbo D., Korfman P., Lecomte F., Sorrel-Dejerin N. Analyse
Sientifique de l’Aérodinamique des Fosses Nasales. Actes du 106éme Congrés Paris (France) d’Oto-RhinoLaryngologie et de Сhirurgie de la Face et du Cou 1999.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).