Дія інфрачервоного лазера на зірчастий вузол
Анотація
В роботе досліджувалася зміна капілярного кровотоку при дії інфрачервоного лазерного випромінювання на зірчастий вузол. Використовувались імпульсний лазер з довжиною хвилі 0,87 мкм (імпульсна потужність 10, 30, 60 Вт; частота 150, 1500, 3000 Гц, тривалість імпульсу 80-95 нс) та неперервний лазер з довжиною хвилі 0,83 мкм (потужність 25, 50, 100 мВт). Сигнал реєструвався двухвильовим датчиком і пульсоксиметром-спектрофотометром оригінальної конструкції. В ходе роботи виявлено, що при лазерній дії на зірчастий вузол у майже здорових добровольців відбувається зменшення пропускання світла, що є свідченням збільшення притоку крови к пальцям руки. Найбільший ефект спостерігався при дії імпульсним випромінюванням u1087 потужністю 60 Вт і частотою 3000 Гц.
Завантаження
Посилання
Крюк А.С., Мостовников В.А., Хохлов И.В., Сердюченко Н.С. Терапевтическая эффективность низкоинтенсивного лазерного излучения. – Минск: Наука и техника, 1986. – 253 с.
Tuner J., Hode L. Low Lewel Laser Therapy. - Stockholm: Prima Books, 1999. – 352 p.
Asimov M.M., Asimov R.M., Rubinov A.N. Efficiency of laser action on hemoglobin and oxyhemoglobin in skin blood vessels // SPIE Proceedings. – 1998. – 3254. – P. 407 - 412.
Mamilov S.A., Plaksiy Y.S., Virko Y.V. Changes of arterial blood saturation during a laser biostimulation // SPIE Proceedings. – 2001. – 4241. – P. 499-503.
Asimov M.M., Asimov R.M., Rubinov A.N., Mamilov S.A., Plaksiy Yu.S. High sensitive pulseoximeterspectrophotometer for laser optical dosimetry in biology and medicine // SPIE Proceedings. – 2006. – 6251. –P.147-154.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).