Релаксаційні механізми і особливості поглинання ультразвуку в м'яких тканинах
Анотація
У даній роботі показано, що універсальну лінійну залежність коефіцієнта поглинання ультразвуку практично у всіх м'яких тканинах можна пояснити, тільки якщо врахувати множинність релаксаційних механізмів. На молекулярному і клітинному рівнях сукупність цих механізмів характеризується великим діапазоном часів релаксації. Показано, що вагова функція для релаксаційних механізмів, що характеризується обернено пропорційною залежністю від часу релаксації, призводить до експериментально спостерігаємой в м'яких тканинах частотної залежності коефіцієнта поглинання звуку, близькою до лінійної. При великому діапазоні частот така залежність може бути характерною навіть для біологічних об'єктів з відносно невеликим числом ступенів свободи. У загальному випадку довільного вкладу різних релаксаційних механізмів можна отримувати різні функціональні залежності від частоти для швидкості звуку і коефіцієнта поглинання.
Завантаження
Посилання
Nowicki A, Litniewski J, Secomski W, Lewin PA, Trots I. Estimation of ultrasonic attenuationin a bone using coded excitation. Ultrasonics. 2003;41:615-21.
Marusenko AI, Romanov OV. Metody polucheniia pervichnykh diagnosticheskikh parametrov v komplekse ultrazvukovoi diagnostiki osteoproza. Prikladnaia elektronika. 2006;5(4):576-80. (in Russian)
Khausser KKh, Kalbittcer KhR. IaMR v meditcine i biologii. K.:Naukova dumka; 1993. 257 p. (in Russian)
Nozdrev VF, Fidorishchenko NV. Molekuliarnaia akustika. M.:Vysshaia shkola; 1974. 288 p. (in Russian)
Landau LD, Lifshitc EM. Gidrodinamika. M.:Nauka; 1986. 733p. (in Russian)
Dubovitckii VA, Irzhak VI. Oibshchaia model relaksatcii sistemy makromolekul. Doulady akademii nauk. 2007;413(5):611-4. (in Russian)
Hushcha T, Peytcheva A, Kaatze U. J. Phys.: Condens. Matter. 2002;14:9461-4.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).