«Ключові слова» та медіаційна практика в спеціальній педагогіці

Ключові слова: хвороба, інвалідність, дефіцит, недостатність, стереотипи, упередження, медіація, медіатори, інтеграція, інклюзія

Анотація

Тематика статті стосується важливості медіаторів в освіті і інклюзії дітей загалом і, зокрема, тих дітей, які відчувають труднощі через інвалідність, розлади або недостатність. Педагогу слід  взаємодіяти з людиною в цілому, і за допомогою медіаторів він повинен бути в змозі досягати поставлених освітніх цілей (або забезпечувати стосунки підтримки), беручи до уваги загальні потреби й сильні сторони суб'єкта, з яким він працює, або, скоріше, співпрацює. Медіатори визначаються як реляційний ресурс і підтримка терапевтичних, освітніх і допоміжних ініціатив. Вони можуть виступати в якості гармонізаторів і аттеньюаторів в конкретних умовах стресу, страждань і конфліктів, і вони можуть надавати дієву допомогу для людей з різними проблемами в міжособистісних стосунках, спілкуванні та з порушеною соціальною поведінкою. Особливе значення вони мають з точки зору підтримки неповнолітніх, а також тих людей, які відчувають труднощі через інвалідність, в тому числі розумову відсталість, і тих людей, які опинилися в кризових ситуаціях, є особистісно або соціально вразливими або піддаються крайньому ступеню соціальної маргіналізації. У статті підкреслюється особливе значення медіації та медіаторів в навчально-педагогічній практиці в школах і позанавчальних умовах, які є необхідними для зростання і навчання дітей з обмеженими можливостями здоров'я. Таким дітям повинно бути гарантовано право на отримання повної освіти за «звичайним», а не окремим, тобто інклюзивним, соціальним шляхом.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##

Посилання

Canevaro A., Le logiche del confine del sentiero, Erickson, Trento, 2006, Pag. 25 [The Logic of the Border of the Path].

Canevaro A., Nascere fragili. Processi educativi e pratiche di cura, EDB Educazioni Dehoniane Bologna, 2018,Pag.18 [Being born fragile. Educational processes and care practices].

Canevaro A., Pedagogia Speciale. La riduzione dell’handicap, Mondadori, Milano, 1999, Pag. 5 [Special Pedagogy. Reducing the Handicap].

Canevaro A., Pietre che affiorano. I mediatori efficaci in educazione con la “logica del domino”, Erickson, Lavis (TN), 2016, Pag. 73. [Stones that emerge. Effective mediators in education with the “logic of dominoes”].

Cfr. World Health Organization, International Classification of Impairments, Disabilities and Handicaps (ICIDH), Geneva, 1980.

Dizionario della lingua italiana “Treccani”. Deficit. [Dictionary of Italian Language “Treccani”. Deficit]

Lascioli A., Educazione Speciale. Dalla teoria all’azione, Franco Angeli, Milano, 2011, Pag. 17 [Special Education. From Theory to action].

Montalcini R. Levi, Elogio dell’imperfezione, Garzanti, 1987. [Praise of Imperfection].

Powers M.G., La principessa che credeva nelle favole, Piemme, 2014, Pag.184 [The Princess, who believed in fairytales].

Опубліковано
2019-10-06
Цитовано
Як цитувати
Argiropoulos, D. (2019). «Ключові слова» та медіаційна практика в спеціальній педагогіці. Психологічне консультування і психотерапія, (11), 16-23. https://doi.org/10.26565/2410-1249-2019-11-02
Розділ
ПСИХОЛОГІЧНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ ТА ПСИХОТЕРАПІЯ