Гендерні особливості ставлення до хвороби дітей та підлітків із хронічними соматичними захворюваннями
Анотація
У статті визначено особливості ставлення до хвороби дітей та підлітків різної статі, хворих на ревматоїдний артрит, що є хронічним соматичним захворюванням. Проаналізовано інформованість підлітків про своє захворювання, їх відкритість до сприйняття нової інформації та вмотивованість до боротьби із захворюванням. Вивчено психологічні реакції підлітків в контексті хвороби та визначені типи їх відношення до хвороби. Встановлено, що дівчата характеризувалися найвищім рівнем схвильованості відносно свого захворювання, але ж їм була притаманна активність у боротьбі із хворобою і достовірно частіше у них реєструвався гармонійний тип ставлення до хвороби. Хлопці виявляли найбільший рівень почуття провини, характеризувалися зваженою позицією щодо довіри до лікарів, частіше проявляли ергопатичний та сенситивний типи ставлення до хвороби.
Завантаження
Посилання
Gnezdilov, A.V. (2014). Treating Myofascial Pain Syndrome. The Journal of Neurology and Ps. 114(11), 43–48.
Kukushkin, M.L., Khitrov, N. K. (2004). General Pain Pathology (Guide for Doctors). Мoscow: Meditsina.
Lukianova, E.M., Omelchenko, L.I. (2002). Rheumatoid Arthritis in Children. Kyiv: Kniga Plus.
Sherbakova, N.E. (2016). The Reasons of and the Treatment Methods for Pain Syndromes in Patients with Connective Tissue Dysplasia. Intern. Medical Journal MEDICUS, 1(7), 82–87.
The Center of Medical Statistics. The Ministry of Healthcare of Ukraine. (2018). Retrieved from http://medstat.gov.ua/ukr/main.html
Zagorulko, O.I. (2015). Cross-Section Study of the Occurrence of Pain Syndrome among the Patients of the Pain Therapy Department, RZB, 1(44), 122–123.