ПСИХОГЕННІ СЕКСУАЛЬНІ ДИСФУНКЦІЇ У ЖІНОК: КЛІНІЧНІ СПОСТЕРЕЖЕННЯ

  • G. S. Коcharyan Харківська медична академія післядипломної освіти, вул. Амосова, 58, м. Харьків, 61176, Україна https://orcid.org/0000-0003-3797-5007
Ключові слова: жінки, психогенні сексуальні дисфункції

Анотація

Наведено 3 клінічних спостереження, в яких мова йде про сексуальні проблеми у жінок, що виникли в результаті впливу несприятливих психогенних факторів. У першому випадку (уявний сексуальний розлад) повідомляється про жінку, у якої психогенна аноргазмія була обумовлена ситуаційно (реакція на невербальні стимули під час статевого акту з боку чоловіка). Її чоловік перебував у регулярних сексуальних відносинах з іншою жінкою. Для нього статевий акт, який він здійснив зі своєю дружиною через 10 місяців перерви в їх інтимних стосунках, був вкрай небажаним. Їй майже насильно вдалося примусити його до коїтусу, однак оргазм у неї не виник. У другому клінічному спостереженні мова йде про пацієнтку зі сформованим в результаті багаторічної мастурбації патологічним сексуальним стереотипом. Мастурбувала з 11 років. З 11 до 14 років при цьому просто були приємні відчуття. З 14 років при мастурбації почав виникати оргазм. Досягає його за допомогою стиснення ніг (міокомпрессійний варіант). Різні види генітальної стимуляції з боку чоловіків (пальці, язик) до виникнення оргазму не призводять. При статевому акті оргазм виникає тільки в разі його поєднання зі стисненням ніг (міокомпрессійною мастурбацією). По суті, мова йде про патологічний варіант коїтальної аноргазмії. У третьому випадку повідомляється про жінку, яка піддалася вираженій психосексуальній травматизації з боку сексуального партнера. Він її всіляко принижував і ображав, звинувачував у тому, що вона рано почала жити статевим життям. Це призвело до формування сексуального розладу, який проявляється різними сексуальними дисфункціями, а також тривалого «сповзання» у гомосексуальні стосунки. Однак у зв’язку з їх безперспективністю в плані створення сім’ї, а також через відсутність сформованого гомосексуального потягу, пацієнтка перейшла до гетеросексуальних відносин.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##

Посилання

Vasilchenko G. S. Метод структурного анализа сексуальных расстройств // Общая сексопатология: Руководство для врачей [The method of structural analysis of sexual disorders] // [General Sexopathology: A Guide for Doctors]. – M.: Meditsina. – 1977. – P. 392–416. (in Russian)

Barlow D. Клиническое руководство по психическим расстройствам. – 3-е изд. [Clinical guidelines for mental disorders. – 3-e edition]. – SPb.: Piter. 2008. – 912 p. (in Russian)

Kocharyan G. S. Расстройства оргазма: определения и распространенность [Orgasm Disorders: Definitions and Prevalence] // Zdorovye muzhchiny. – 2017. – №2 (61). – P. 92–96. (in Russian)

Rozhanovskaya Z. V. Медико-биологическое и социально-психологическое значение женского оргазма // Социально-психологические и медицинские аспекты брака и семьи: тезисы докладов III областной научно-практической конференции сексопатологов (Харьков, 15 мая 1987). [Medical, biological and socio-psychological significance of the female orgasm // Socio-psychological and medical aspects of marriage and family: theses of reports of the III regional scientific-practical conference of sexopathologists Kharkiv. 15 May 1987]. (). – Kharkiv. 1987. – P. 20 22. (in Russian)

Yarhouse M. A., Tan E. S. N. Сексуальность и психотерапия сексуальных расстройств / Пер. с англ. [Sexuality and psychotherapy of sexual disorders / Transl. from englishg. – Cherkassy: Kollokvium. 2016. – 371 p. (in Russian)

Laumann E. O., Paik A., Rosen R. C. Sexual dysfunction in the United States: prevalence and predictors // Journal of the American Medical Association. – 1999. – 281 (6). – P. 537–544.

Meston C. M., Hull E., Levin R. J., Sipski M. Disorders of orgasm in women // J. Sex Med. – 2004. – 1 (1). – P. 66–68.

Опубліковано
2018-11-01
Цитовано
Як цитувати
КоcharyanG. S. (2018). ПСИХОГЕННІ СЕКСУАЛЬНІ ДИСФУНКЦІЇ У ЖІНОК: КЛІНІЧНІ СПОСТЕРЕЖЕННЯ. Психологічне консультування і психотерапія, (9), 70-77. https://doi.org/10.26565/2410-1249-2018-9-09
Розділ
СЕКСОЛОГІЯ ТА ГЕНДЕРНА ПСИХОЛОГІЯ