БІЗНЕС-ОСВІТА В УКРАЇНІ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Анотація
У статті визначено основні недоліки і принципові засади розвитку бізнес-освіти в Україні в умовах глобалізації та запропоновані шляхи модернізації цієї освіти з урахуванням передового світового досвіду.
У концепції довгострокового соціально-економічного розвитку будь-якої країни важливим є те, що перехід до інноваційного соціально-орієнтованого типу розвитку неможливий без формування відповідного інституційного середовища. Однією з причин низького рівня інноваційної активності на сучасному етапі можна назвати те, що проведені раніше перетворення радикально змінили в нашій країні економічні умови господарювання, майже не торкнулися основ старої інституціональної моделі. При цьому інституційне середовище інноваційної економіки характеризується розвиненим конкурентним середовищем; сприятливими умовами для масової появи нових компаній, в тому числі в інноваційних секторах економіки; ефективністю державного управління та місцевого самоврядування, які відповідатимуть сучасним потребам соціально-економічного розвитку.
Одним з найважливіших напрямків формування інноваційно-орієнтованого інституційного середовища як в довгостроковій, так і в середньостроковій перспективі безсумнівно є освіта. Створення системи бізнес-освіти містить в собі механізми адаптації цього найважливішого виду освітньої послуги до безперервно мінливих вимог ринку. При цьому, бізнес-освіта знаходиться під впливом глобалізації і як частина ринку освітніх послуг, і як базис для подальшого розвитку транснаціонального бізнесу і світового капіталу.
Безумовно, і професійна освіта в цілому, і бізнес-освіта, як її невід'ємна частина, є найважливішими факторами економічного зростання та соціально-економічного розвитку на сучасному етапі переходу до інноваційного типу економіки. На даний момент бізнес-освіту необхідно розглядати в якості одного з ключових елементів інноваційної інфраструктури. Сфера бізнес-освіти, в свою чергу, також є об'єктом організаційних інновацій, орієнтованих насамперед на формування системи бізнес-освіти, підвищення ефективності взаємодії суб'єктів ринку бізнес-освіти на міжнародному, національному та регіональному рівнях.
Завантаження
Посилання
Dmytriiev, V.Ju. (2012). Osoblyvosti rynku osvitnih poslug u systemi vyshchoi osvity. Retrieved from https://www.narodnaosvita.kiev.ua/Narodna_osvita/vupysku/18/statti/dmitriev.htm.
Lozovij, V. S. (2014). Ukraina na mіzhnarodnomu rynku osvіtnіh poslug vishchoi osvіty, Analіtichna zapyska. Retrieved from http://www.niss.gov.ua/articles/1695.
Sagajdak, M. P. (2013). Doslіdzhennia chynnikіv vplyvu na povedіnku spozhivachіv osvіtnіh poslug. Retrieved from https://www.slideshare.net/alegre380/ss-27877727.
Chkalovska, G.Z. (2012). Efektyvnіst funkcіonuvannia rynku osvіtnіh poslug v Ukrainі: problemy ta perspektyvy. Stalyi rozvytok ekonomіky, 3, 59–64.
Jashchuk, T.A. (2013). Rynok osvіtnіh poslug: sutnіst ta tendencіi rozvytku. Іnnovacіjna ekonomika, 8, 246–249.
Mazaraki, A. (2011). Globalizaciia obrazovaniia. Reiting TOP-100. Resheniia dlia biznesa: opyt, vozmozhnosti, kachestvo. Ukr. іnvesticіina gazeta, 2, 148.
Voitovych, R.V. (2013). Vplyv globalizacii na rozvytok suchasnogo svitu. Retrieved from: http://www.vidkryti-ochi.org.ua/2013/06/blog-post.html.
Shoptenko, V., Kaisin, D., Konanchuk, D. (2008). Novi mozhlyvosti biznes-osvity. Menedzher po personalu, 4, 28–34.
Khadzhyradeva, S. K. (2017), Suchasnyi kontent profesiinoho rozvytku menedzheriv osvity v umovah globalnyh vyklykiv ta reform. Mykolaiv: Yemelianova T. V.
Levchenko, O. (2006). Suchasna bezperervna profesiina osvita ta pidgotovka kadriv v Ukraini. Ukraina: aspekty praci, 1, 30–35.