БІЗНЕС-ОСВІТА В УКРАЇНІ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Ключові слова: бізнес-освіта, глобалізація, ринок праці, соціально-економічний розвиток, інноваційна економіка

Анотація

У статті визначено основні недоліки і принципові засади розвитку бізнес-освіти в Україні в умовах глобалізації та запропоновані шляхи модернізації цієї освіти з урахуванням передового світового досвіду.
У концепції довгострокового соціально-економічного розвитку будь-якої країни важливим є те, що перехід до інноваційного соціально-орієнтованого типу розвитку неможливий без формування відповідного інституційного середовища. Однією з причин низького рівня інноваційної активності на сучасному етапі можна назвати те, що проведені раніше перетворення радикально змінили в нашій країні економічні умови господарювання, майже не торкнулися основ старої інституціональної моделі. При цьому інституційне середовище інноваційної економіки характеризується розвиненим конкурентним середовищем; сприятливими умовами для масової появи нових компаній, в тому числі в інноваційних секторах економіки; ефективністю державного управління та місцевого самоврядування, які відповідатимуть сучасним потребам соціально-економічного розвитку.
Одним з найважливіших напрямків формування інноваційно-орієнтованого інституційного середовища як в довгостроковій, так і в середньостроковій перспективі безсумнівно є освіта. Створення системи бізнес-освіти містить в собі механізми адаптації цього найважливішого виду освітньої послуги до безперервно мінливих вимог ринку. При цьому, бізнес-освіта знаходиться під впливом глобалізації і як частина ринку освітніх послуг, і як базис для подальшого розвитку транснаціонального бізнесу і світового капіталу.
Безумовно, і професійна освіта в цілому, і бізнес-освіта, як її невід'ємна частина, є найважливішими факторами економічного зростання та соціально-економічного розвитку на сучасному етапі переходу до інноваційного типу економіки. На даний момент бізнес-освіту необхідно розглядати в якості одного з ключових елементів інноваційної інфраструктури. Сфера бізнес-освіти, в свою чергу, також є об'єктом організаційних інновацій, орієнтованих насамперед на формування системи бізнес-освіти, підвищення ефективності взаємодії суб'єктів ринку бізнес-освіти на міжнародному, національному та регіональному рівнях.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##

Біографії авторів

Наталія Ткаченко, Київський національний університет імені Тараса Шевченка

доктор економічних наук, професор

Надія Морозова, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

к.е.н., доцент

Посилання

Dmytriiev, V.Ju. (2012). Osoblyvosti rynku osvitnih poslug u systemi vyshchoi osvity. Retrieved from https://www.narodnaosvita.kiev.ua/Narodna_osvita/vupysku/18/statti/dmitriev.htm.

Lozovij, V. S. (2014). Ukraina na mіzhnarodnomu rynku osvіtnіh poslug vishchoi osvіty, Analіtichna zapyska. Retrieved from http://www.niss.gov.ua/articles/1695.

Sagajdak, M. P. (2013). Doslіdzhennia chynnikіv vplyvu na povedіnku spozhivachіv osvіtnіh poslug. Retrieved from https://www.slideshare.net/alegre380/ss-27877727.

Chkalovska, G.Z. (2012). Efektyvnіst funkcіonuvannia rynku osvіtnіh poslug v Ukrainі: problemy ta perspektyvy. Stalyi rozvytok ekonomіky, 3, 59–64.

Jashchuk, T.A. (2013). Rynok osvіtnіh poslug: sutnіst ta tendencіi rozvytku. Іnnovacіjna ekonomika, 8, 246–249.

Mazaraki, A. (2011). Globalizaciia obrazovaniia. Reiting TOP-100. Resheniia dlia biznesa: opyt, vozmozhnosti, kachestvo. Ukr. іnvesticіina gazeta, 2, 148.

Voitovych, R.V. (2013). Vplyv globalizacii na rozvytok suchasnogo svitu. Retrieved from: http://www.vidkryti-ochi.org.ua/2013/06/blog-post.html.

Shoptenko, V., Kaisin, D., Konanchuk, D. (2008). Novi mozhlyvosti biznes-osvity. Menedzher po personalu, 4, 28–34.

Khadzhyradeva, S. K. (2017), Suchasnyi kontent profesiinoho rozvytku menedzheriv osvity v umovah globalnyh vyklykiv ta reform. Mykolaiv: Yemelianova T. V.

Levchenko, O. (2006). Suchasna bezperervna profesiina osvita ta pidgotovka kadriv v Ukraini. Ukraina: aspekty praci, 1, 30–35.

Опубліковано
2021-07-26
Як цитувати
Ткаченко, Н., Морозова, Н., & Денчик, І. (2021). БІЗНЕС-ОСВІТА В УКРАЇНІ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ. Фінансово-кредитні системи: перспективи розвитку, 1(1), 62-68. https://doi.org/10.26565/2786-4995-2021-1-07
Розділ
Управління фінансово-кредитними системами та соц.-гум. компонента їх розвитку