Спектроскопічне дослідження впливу деформації шкіри на вміст шифових основ у синтезуючомуся колагені типу I
Анотація
In vіtro за допомогою флуориметрії і ІЧ-спектрофотометрії досліджено вплив деформації
сполучнотканинних клітин шкіри 3-місячних щурів при її механічному розтягуванні в діапазоні
напруг (0,075 – 0.18) МН/м2 на вміст шифових основ у колагені типу І, який синтезується в цих умовах. Для визначення усіх шифових основ, які можуть виникнути в колагенових надмолекулярних утвореннях, при наробленні колагену в інкубаційне середовище додавали семікарбазид, аміногрупи якого шляхом конденсації з альдегідними групами аллізину і гідроксиаллізину утворюють шифові основи вже у свіжо синтезованому колагені, який не містить агрегатів молекул. Вимірювання спектрів флуоресценції колагену типу І, синтезованого в шкірі, показало, що інтенсивність полоси емісії з довжиною хвилі 420 нм, характерної для шифових основ, зменшується з підвищенням напруження в шкірі. В ІЧ-спектрах колагену типу І проаналізовано інтенсивність полоси поглинання 1640 см-1, яка є характеристичною частотою коливання шифових основ в потрійній спіралі молекули колагену. Виявлено, що інтенсивність цієї полоси поглинання в колагені зменшується з ростом напруги, при якій він синтезується в шкірі. Вміст шифових основ в колагенових структурах зворотнопропорційний величині напруги, при якій він синтезується в тканині і при її зростанні від 0 до 0,15 МН/м2 зменшення їх кількості становить 39,2% и 33,0% за даними флуориметрії і ІЧ-спектрофотометрії відповідно.
Завантаження
Посилання
2. Жукова Т.В., Кот Ю.Г, Буланкина Н.И., Перский Е.Э., Фальченко Е.В. Термостабильность фибрилл, образованных in vitro из коллагена, синтезированного в коже под действием механического напряжения. // Біофізичний вісник.-2009.- Вип.22 (1) - С. 29 – 36.
3. Eyre D.R., Wu J.-J. Collagen Cross-Links. // In: Topics in Current Chemistry. – 2005. – V. 247. - P. 207-229. - Springer Berlin / Heidelberg.
4. Prockop D.J., Fertala A. Inhibition of the Self-assembly of Collagen I into Fibrils with Synthetic Peptides Demonstration That Assembly Is Driven By Specific Binding Sites On The Monomers // J. Biol. Chem. - 1998. - V. 273 (25). - P. 15598-15604.
5. Утевская Л.А., Перский Е.Э. Простой метод определения суммарного и свободного оксипролина // Вестн. Харьк. ун-та. - 1982. - № 226. - С. 18 - 20.
6. Rice-Evans CA., Diplock A.T., Symons M.C.R. Laboratory techniques in biochemistry and molecular biology: techniques in free radical research, London, 1991. - 346 p.
7. Parker F.S. Infrared Spectra of Vitamins, a Schiff Base, and an Amino Acid Chelate in Water //Applied Spectroscopy. - 1961. – V. 15. - Issue 4. – P. 89-117.
8. Doyle B.B., Bendit E.G., Blout E.R. Infrared spectroscopy of collagen and collagen-like polypeptides. // Biopolymers. – 1975. – V. 14, Issue 5. - P. 937 – 957.
9. Eraser R.D.B., Suzuki E. Resolution of overlapping bands: functions for simulating band shapes. // Anal. Chem. – 1969. – Vol. 1 - P. 37 - 41
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).