КАЛОРИМЕТРИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ СТЕКЛОВАНИЯ ДЕНАТУРИРОВАННОЙ ДНК
Анотація
Калориметрическим методом установлена аномалия тепловых свойств денатурированной влажной ДНК, проявляющаяся в виде скачка теплоемкости, температура которого зависит от степени гидратации. Сопоставление всех термодинамических и кинетических особенностей обнаруженной аномалии с классическими признаками проявления одного из основных релаксационных процессов в твердом теле -процесса стеклования в аморфных синтетических полимерах, а также в ряде влажных денатурированных белков позволяет утверждать, что и в рассматриваемом случае наблюдается процесс стеклования, а вода при этом является естественным пластификатором. Интервал влажностей, в котором ДНК существует в виде стекла шире, а относительная величина изменения теплоемкости при расстекловывании больше, по сравнению с белками, что дает основание предполагать, что процесс стеклования играет еще большую роль в тепловых свойствах ДНК, чем белков.
КЛЮЧЕВЫЕ СЛОВА: калориметрия, гидратация, ДНК, стеклование.
Завантаження
Посилання
2. Церетели Г.И., Смирнова О.И. //Биофизика, 1990, т.35, вып.2, с.217-221.
3. Церетели Г.И., Белопольская Т.В., Мельник Т.Н. //Биофизика, 1997, т.42, с 584-590.
4. Малеев В.Я., Семенов М.А., Гасан А.И., Кашпур В.А.//Биофизика, 1993, т.38, вып.5, с.768-790.
5. Мревлишвили Г.М. Низкотемпературная калориметрия биологических макромолекул. Тбилиси, Мецниереба, 1984.
6. Годовский Ю.К. Теплофизические методы исследований полимеров. М.: Химия, 1976.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).