РОЛЬ КЛЕТОЧНОЙ ПОДВИЖНОСТИ В ЯВЛЕНИИ ДОМИНИРОВАНИЯ МЕТАСТАТИЧЕСКИ АКТИВНЫХ КЛЕТОК В ОПУХОЛИ
Анотація
Явление доминирование метастатически активных клеток в опухоли исследовалось с помощью математической модели кинетики роста двух клеточных популяций, одна из которых состоит из быстроделящихся и неподвижных клеток, а другая - из медленноделящихся и подвижных. Продемонстрировано, что клеточная подвижность может обеспечить превосходство в росте медленноделящейся клеточной популяции. Показано, что явление доминирование медленноделящейся популяции в этом случае пороговым образом зависит от значения коэффициента подвижности ее клеток.
КЛЮЧЕВЫЕ СЛОВА: математическая модель, клеточная подвижность, гетерогенная опухоль, метастазирование.
Завантаження
Посилання
2. Kerbel RS. //Adv Cancer Res. 1990. V.55. P.87-131.
3. Rak JW, Kerbel RS.//In Vitro Cell Dev Biol Anim. 1993. V.29A. P.742-748.
4. Solyanik G.I., Bulkewicz R.I., Kulik G.I.//Exp.oncol. 1995. V.17. P.158.
5. Solyanik G.I.//The Physics of Alive. 1998. V.6. P. 59-64.
6. Ginestra A, La Placa MD, Saladino F, Cassara D, Nagase H, Vittorelli ML.// Anticancer Res. 1998. V. 18. P.3433-3437.
7. Sutherland RM.//Acta. Oncol. 1998. V.37. P.567-574.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).