СВОЙСТВА РАСТВОРА ГЛИЦИНА В ИНТЕРВАЛЕ ТЕМПЕРАТУР 20°-70°С ПО ДАННЫМ СВЧ-ДИЭЛЕКТРОМЕТРИИ И ВИСКОЗИМЕТРИИ
Анотація
Проведено исследование изменения вязкости и времени релаксации 20% раствора глицина в интервале температур 20-70°С. Методика измерения вязкости описывается. Приводятся данные расчета статической проницаемости и времени релаксации по модели Дебая, учитывающей среднее время релаксации в растворе. Обсуждается отличие рассчитанных величин от значений, измеренных альтернативными методами. Предлагается возможный механизм, объясняющий изменение параметров в диапазоне температур.
КЛЮЧЕВЫЕ СЛОВА: глицин, время релаксации, диэлектрическая проницаемость, водные растворы.
Завантаження
Посилання
2. Ахадов Я.Ю. Диэлектрические свойства бинарных растворов. М., Наука, 1977, 400 с.
3. Оствальд В., Лютер Р., Друкер Д. Физико-химические измерения. Л. Госхимтехиздат, 1934, ч.1„ 279 с.
4. Дебай П., Полярные молекулы. ГТТИ, 1931, 240 с.
5. Глибицкий Г.М. // Біофіз. вісник. 1999, N4, с.31-34.
6. Глибицкий Г.М. // Радиофизика и электроника. 1997. Т. 2. № 2, с. 156-159.
7. Grant Е.Н. Sheppard R.J., South G.P. Dielectric bihavior of biological molecules in solution. Oxford, Claredon press 1978.
8. Зульфугурзаде К.Э., Мирзоев Ф.Г., Иманов Л.М. // Изв. АН Азерб. ССР. 1979, № 4, с. 111-114.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).