Проникність плазматичних мембран гепатоцитів щура для молекул води в неізотонічному середовищі електроліту
Анотація
Методом світлової мікроскопії вивчено осмотичну поведінку гепатоцитів щура в неізотонічному середовищі електроліту (NaCl). Морфометрично отримані кінетичні криві зневоднення клітин, що дали змогу аналітично, за допомогою рівнянь нерівноважної термодинаміки, розрахувати чисельні значення коефіцієнта фільтрації мембран гепатоцитів для молекул води (Lp), а також об'ємну частку осмотично неактивних внутрішньоклітинних речовин (α). Встановлено, що коефіцієнт фільтрації Lp залежить від концентрації електроліту в середовищі та знижується від 2.17x10 -11м3/Нс до 0,50x10 -11 м3/Нс зі збільшенням позаклітинної осмотичності від 1087 мОсм/л до 6636 мОсм/л, відповідно.
Завантаження
Посилання
2. Кравченко Л.П., Андриенко А Н., Семенченко О.А., Петренко А.Ю., Сукач А.Н., Способ получения изолированных клеток печени А.с.№1463757, С12N5/00, з.№4221432/28-13 от 02.04.87. опубл. 07.03 89, БИ №9
3. Л. Закс. Статистическое оценивание.- М. Статистика. 1976.- 598с.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).