Фізична модель гіпертонічного гемолізу
Анотація
Запропоновано фізичний механізм гіпертонічного гемолізу, який полягає в тому, що при сильному зневодненні еритроцитів їх мембрани зазнає значного ізотропного розтягування за рахунок всмоктування в щільно упаковану матрицю молекул внутрішньоклітинного гемоглобіну. Експериментальні дані про перебіг цього процесу, отримані методом світлової мікроскопії, підтверджують висунуті уявлення.
Завантаження
Посилання
2. Гильберт Д. Кон-Фоссен С. Наглядная геометрия.-М.: Наука, 1981.- 344с
3. Ландау Л.Д., Лифшиц Е.М., Теория упругости.- М.: Наука, 1965 - 204 с.
4. Waugh R.E. // Biophys. J.- 1995 - 70.- P. 1027-1035.
5. Rand R.P., Burton A.C. // Biophys. J - 1964.- v 4.- P. 115.
6. Гордиенко Е.А., Панина Ю.Е. // Вестник ХГУ- № 410. - 1998- с.79-85.
7. Гордиенко Е. А., Панина Ю.Е. // Вестник ХГУ - № 412 -1998-с 54-58.
8. Wiest S. C. Steponkus P. I., // Cryobiology. - 1979. - 16-p. 101-104.
9. Стрелков А. И . , Осташко Ф.И., Лытюга А. П., Стрелкова Т.А. //Медицинская техника. Москва - 2001 . - № 1. - С 34-36
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).