Залежність величини зміни товщини прімембранного водного дифузійного шару еритроцита від довжини хвилі опромінюючого світла
Анотація
Методом ядерного магнітного резонансу визначена товщина неперемішуваємого дифузійного шару води, який безпосередньо примикає до мембрани еритроцита. Отримано, що п'ятихвилинне опромінення ртутною лампою в «холодному режимі» зменшує товщину неперемішуваємого шару на 27%. Показано, що селективне опромінення лініями випромінювання ртуті у видимій області спектра (546 нм) також призводить до зменшення товщини прімембранного водного шару (на 15%).
Завантаження
Посилання
2. Сафронов В. В., Воеводин Д. А. Механизм влияния ультрафиолетового облучения крови на организм в эксперименте // Бюллетень экспериментальной биологии и медицины. 1992. № 2. С. 145.
3. Болдырев А. А. Биологические мембраны и транспорт ионов. М. Изд-во МГУ, 1985. 190 с.
4. Левич В. Г. Физико-химическая гидродинамика. М. Физматгиз, 1959. 699 с.
5. Котык А., Яначек К. Мембранный транспорт. М. Мир, 1980. 338 с.
6. Погребняк П. С., Леонтьев В. С., Благой Ю. П , Веркин Б. И. Исследование спектральных и энергетических характеристик аппаратов для ультрафиолетового облучения крови. Препринт 44-87. Харьков. ФТИНТ АН УССР, 1987. 17 с.
7. Государственный стандарт Союза ССР. Стекло цветное оптическое. ГОСТ 9411-66. Издание официальное. М. Госкомитет стандартов СМ СССР, 1972. 55 с.
8. Абрагам А. Ядерный магнетизм. М. Изд. ин. лит., 1963. 551 с.
9. Conlon T., Outhred R. Water diffusion permeability of erythrocytes using an NMR - technique // Biochem. and Biophys. Acta. 1972. V. 282. No 2. P. 354-361.
10. Воробьев А. И., Бриллиант М. Л., Андреева Н. Е. и др. Руководство по гематологии. Т. 1. М. Медицина, 1985. 448 с.
11. Таблицы физических величин. Справочник. (Под ред. Кикоина И. К.) М. Атомиздат, 1976. 1008 с.
12. Арцишевская Р. А., Самойлова К. А. Функциональные и структурные изменения поверхности эритроцитов человека после облучения УФ лучами разной длины волны // Цитология. 1983. Т. 25.
№ 12. С. 1387-1392.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).