Організатор підготовки «фізико-математичних» біофізиків в Україні до сторіччя з дня народження К.І. Кононенко (23.10. 1908 г. - 31. 01. 1978 г.)
Анотація
Стаття присвячена організації підготовки фізико-математичних біофізиків в Україні Костянтином Івановичем Кононенко, завідувачем кафедри радіоспектроскопії ХДУ. У період, коли К. І. Кононенко завідував кафедрою радіоспектроскопії (1964 - 1972 р.р.), і він сам і інші співробітники кафедри досягли значних наукових успіхів. Ю.А. Петренко розробив ультразвукову методику для дослідження розчинів білків і амінокислот (захистив кандидатську дисертацію в 1965 р), Л.Д. Стьопін розробив метод діелектричних вимірювань, застосовуваний для вивчення структурних порушень в біомолекул (захистив кандидатську дисертацію в 1965 р), Л.Н. Григор'єва розробила
радіоспектроскопічними методику для дослідження властивостей комплексів амінокислот з іонами металів (захистила кандидатську дисертацію в 1970 р), була розроблена радіоспектроскопічними методика для вивчення радіаційних ушкоджень амінокислот (І.М. Комарь, О.Т. Ніколов), освоєні методи квантово-хімічних розрахунків біомолекул (Е.А. Ромоданова), освоєний метод «спінового відлуння» ядерного магнітного резонансу для вивчення властивостей води (Б.Г. Ємець), освоєні люмінесцентні методи (Л.А. Чайкіна) і методи биопотенциалов (Л.І. Золотухіна) для біофізичних досліджень, розвинений метод детектування мікрохвиль плазмою тліючого розряду (К.І. Кононенко, С.П. Мовчан, А.П. Гаврик, А.А. Тананихін, Н.А. Затенко, А.І. Яценко)
Завантаження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).