Вплив електромагнітних полів надвисокої частоти на тривалість життя імаго шовковичного шовкопряда
Анотація
Проведено дослідження впливу низько інтенсивних електромагнітних полів надвисокої частоти з довжиною хвилі 2,29 см і щільною потужності 700 мкВт/см2 на яйця різних генотипів шовковичного шовкопряда. Виявлено вплив післядії опромінювання цих полів на середню тривалість життя його імаго. Опромінювання при експозиції 10 хв збільшило середню тривалість життя імаго високо гетерозиготного клону Р 29 на 1,7 діб, зменшило на 2,8 доби цей показник у імаго-самців гібрида Б-1пол. × Б-2пол, на 2,3 доби у самок гібрида Б-2пол. ×Б-1пол. та на 4,1 доби у самців порівняно з контролем. Із досліджених факторів найбільшу силу впливу (7,1%) на тривалість життя справляє стать імаго, найменшу (2,1%)- експозиція опромінювання яєць.
Завантаження
Посилання
Kirichenko ІO, Tarasov GD, Pilipenko BF. Praktichnii posіbnik po shovkіvnitctvu. K.:Urozhai; 1991. 140p. (in Ukrainian)
Chuian OM. NEiroіmunoendokrinnі mekhaіzmi adaptatcії do dії nizkoіntensivnogo elektramagnіtnogo vipromіniuvannia nadto visokoї chastoti.Disertatcіia. Kiїvskii natcіonalnii unіversitet. 2004. 40p. (in Ukrainian)
Golovko VO, Zlotіn OZ, Braslavskii MIu. Shovkіvnitctvo.Kharkіv: RVP "Origіnal"; 1998. 416p. (in Ukrainian)
Alpatov VV, Gordienko NA. Zool. zhurn. 1932;2:60-5. (in Russian)
Bingi VN. Magnitobiologiia: eksperimenty i modeli. Moskva:MILTA, 2002. 592p. (in Russian)
Budagovskii AV. Distantcionnoe mezhkletochnoe vzaimodeistvie. M.: nPLTc "Tekhnika"; 2004. 104p. (in Russian)
Bileva DS, Zimina LN, Malinovskii AA. Vliianie genotipa i sredy na dlitelnost zhizni Drosophila melanogaster. Genetika. 1978;14:848-52. (in Russian)
Gavrilov LA,Gavrilova NS. Biologiia prodolzhitelnosti zhizni kolichestvennye aspekty. M.:Nauka; 1991. 280p. (in Russian)
Gorodetc NN. Amplitudnye, fazovye i poliarizatcionnye diagrammy aperturnykh antenn v blizhnei promezhutochnoi i dalnei zonakh. Radiofizika i elektronika. 1980;8:26-34. (in Russian)
Deviatkov ND, Golant MB, Betckii OV. Millimetrovye volny i ikh rol v protcessakh zhiznedeiatelnosti. M.:Radio i sviaz; 1991. 168p. (in Russian)
Emetc BG. Biofizicheskii vestnik. 1998;2:118-30. (in Russian)
Ivaniuk AM, Danilov VV. Uspekhi vosremennoi biologii. 2001;121:91-108. (in Russian)
Mechnikov II, Smert babochki tutovogo shelkopriada. Moskva: Gos. izd.-vo med. lit.; 1962. p. 79-83. (in Russian)
Nikitin VN. Eksperimentalnye podkhody k prodleniiu zhizni. Biologicheskie problemy stareniia:Itogi nauki i tekhniki VINITI. M.:VINITI; 1984. p. 6-43. (in Russian)
Pianka E. Evoliutcionnaia ekologiia. M.:Mir; 1981. 400p. (in Russian)
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).