Оценка состояния поверхности эритроцитов человека в гипертонической среде электролита. Состояние внешних примембранных слоев
Анотація
В работе методами спектрофотометрии, оптической световой и фазовоконтрастной микроскопии изучено состояние поверхности эритроцитов человека в гипертонической среде электролита NaCl. Установлено, что эритроциты человека отличаются значительной гипертонической устойчивостью. Однако в результате дегидратационных процессов происходит трансформация эритроцитов с существенным изменением рельефа клеточной поверхности, что в свою очередь сопровождается частичной деструкцией внешних примембранных слоев (гликокаликса) и элиминацией во внеклеточную среду гликопротеинов.
Завантаження
Посилання
Krylenkov VA, Levin SV, Samoilova KA. Tcitologiia. 1979;21(2):157-63. (in Russian)
Krylenkov VA, Levin SV, Samoilova KA. Tcitologiia. 1979;21(4):470-3. (in Russian)
Artcishevskaia RA, Samoildova KA. Tcitologiia. 1983;25(12):1387-92. (in Russian)
Kuleshova LG. Biofizicheskii vestnik. 2002;2:54-6. (in Russian)
Markin VS. Biofizika. 1981;26(1):158-67. (in Russian)
Chernyi VV, Paulichke M. Biologicheskie membrany. 1990;7(8):838-42. (in Russian)
Gordienko EA, Kovalenko SE. Problemy kriobiologiii. 1997;3:3-7. (in Russian)
Kovalenko SE. Biofizicheskii vestnik. 1998;2:82-4. (in Russian)
Moriss GJ, Copulson G, Meyer MA. Cryoletters. 1983;4:179-92.
Minetti M, Ceccarini M,Di Stasi AMM. J. Cell. Biochem. 1984;25:61-72.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).