Причини нелінійності в кінетиці інактивації мікроорганізмів під тиском
Анотація
Аналізуються фізичні причини спостережуваних відхилень від лінійності при описі кінетики інактивації мікроорганізмів під тиском. Показано, що при деяких умовах незначний нагрів зразків при стисканні призводить до зростання константи швидкості реакції від 2 до 5 разів. На основі рішення рівняння теплопровідності розраховані поправки до лінійного закону, що виникають за рахунок нерівномірного охолодження зразка в процесі впливу тиску. Показано, що кінетичні криві, отримані в рамках лінійного рівняння при обліку охолодження, мають нелінійний двофазний характер. Оцінені поправки до кривих інактивації МАФАМ. Зроблено висновок про те, що відхилення від лінійності можуть виникати в рамках лінійної моделі при врахуванні нестаціонарного просторово-неоднорідного розподілу температури всередині зразка.
Завантаження
Посилання
Noga IV. Termodinamika vozdeistviia vysokogo davleniia i temperatury na mikroorganizmy i vitaminy. Fizika i tekhnika vysokikh davlenii. Donetck: DonFTI NANU; 2006. p. 126-36. (in Russian)
Merkulow N, Ludwig H. The influence of high hydrostatic pressure on the adduct formation of patulin with cysteine. Progress in Biotechology. 2002;19(1):664.
Heinz V, Knorr D. High pressure inactivation kinetics of Bacillus subtilis cells by a three-state-model considering distributed resistance mechanisms. Food Biotechnology. 1996;;10(2):149-61.
Patterson MF, Kilpatrick DJ. The combined effect of high hydrostatic pressure and mild heat on inactivation of pathogens in milk and poultry. J. Food Prot. 1998;61(4):432-6.
Reyns KMFA, Soontjens CCF, Cornelis K, Weemaes CA, Hendrickx ME, Michiels CW. Kinetic analysis and modeling of combined high-pressure-temperature inactivation of the yeast Zygosaccharomyces bailii. Int. J. Food Microbiol. 2000;56:199-210.
Ardia A. Process Considerations on the Application of High Pressure Treatment at Elevated Temperature Levels for Food Preservation: Genehm. Berlin:Technichen Univers; 2004. 94p.
Tikhonov AN, Samarskii AA. Uravneniia matematicheskoi fiziki. M.:Nauka; 1972. 736p.(in Russian)
Solodov AP, Ochkov VF. Differentcialnye modeli. M.:MEI; 2002. 239p. (in Russian)
Aleksandrova AA, Grigoreva BA. Tablitcy teplofizicheskikh svoistv vody i vodianogo para: Spravochnik. M.:Izdatelstvo MEI; 1999. 168p. (in Russian)
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).