Отжиг свободных радикалов в γ-облученных кристаллах аминокислот
Анотація
В работе методом ЭПР исследованы процессы отжига свободных радикалов (СР) в γ-облученных кристаллах аминокислот. Предложен механизм гибели радиационных СР, основанный на диффузии фрагментарных радиационных вакансий или междоузельных фрагментов. Реакция рекомбинации СР является вторичной причиной радиационного разрушения кристалла, следствием диффузии радиационных вакансий или фрагментов внедрения. Кислород воздуха не играет существенной роли в процессах гибели СР в кристаллах аминокислот.
Завантаження
Посилання
Nikolov OT, Gatash SV, Serdjuk AD. Ukr. fiz. zhurn. 1980;10:1604-10. (in Russian)
Mihajlov AI, Bol'shakov AI, Lebedev JaS, Gol'danskij VI. FTT. 1972;4:1172-9. (in Russian)
Kajushin LP, L'vov KM, Pulatova MK. Issledovanie paramagnitnyh centrov obluchennyh belkov. M.:Nauka; 1970. 264p. (in Russian)
Gurskaja GV. Struktura aminokislot. M.:Nauka; 1966. 160p. (in Russian)
Komar' IN, Nikolov OT. Majer I. Teoreticheskaja i jeksperimental'naja himija. 1970;6(4):561-6. (in Russian)
Salihov KM. TJeH. 1977;13(6):731-9. (in Russian)
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).