Действие ионизирующего излучения и низких температур на структурно-динамическое состояние белков крови
Анотація
Методом тушения триптофановой флуоросценции акриламидом, Cs+, КJ- исследованы структурные изменения белков крови альбумина и фиброгена при воздействии гамма-излучения в дозах 18 и 45 Гр и замораживания со скоростями 200 С.мин и 1 С.мин. Установлено, что такие факторы воздействия влияют на структурную жесткость белков и окружение их хромофоров. Проведена и показана сравнительная характеристика влияния разных доз гамма-облучения и скоростей замораживания. Выявленная разнонаправленность эффектов в исследованных белках объясняется качественным различием их нативной структурной организации.
Завантаження
Посилання
Romodanova JeA, Andreeva EK, Gatash SV, Djubko TS. Biofizicheskij vestnik. 1998;2:105-8. (in Russian)
Demchenko AP. Ljuminescencija i dinamika struktury belkov. Kiev:Nauk. dumka; 1988. (in Russian)
Sorkina DA, Zalevskaja IN. Strukturno-funkcional'nye svojstva belkov. K.:Vyshha Shkola; 1989. 216p. (in Russian)
Medved' LV. Ukrainskij biohimieskij zhurnal. 1985;57(5):36-49. (in Russian)
Lakovich Dzh. Osnovy Fluoroscentnoj spektroskopii. M.:Mir; 1986. (in Russian)
Eptiuk M, Chiron C. Anal. Biochem. 1981;114(2):199.
Burshtejn JeA. Ljuminescencija belkovyh hromoforov: Model'nye issledovanija. Itogi nauki i tehniki. VINITI. M. Ser. Biofizika. 1976;6:214. (in Russian)
Zima VL, Demchenko AP, Vareckaja TV. Ul'trafioletovaja fluofluorescencija fibrinogena. Vlijanie faktorov sredy. Ukr. biohim. zh. 1972;44(10):10-5. (in Russian)
Burshtejn JeA. Sobstvennaja ljuminescencija belka: Priroda i primenie. Itogi nauki i tehniki. VINITI. M. Ser. Biofizika. 1977;7:190. (in Russian)
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).