Исследование конкурентного связывания двух лигандов: Актиноцинового антибиотика и кофеина с ДНК
Анотація
Спектрофотометрическим методом в видимой- и УФ-областях исследовано связывание актиноцинового антибиотика (ActIII) с ДНК в присутствии и в отсутствие кофеина в 8×10-2 M NaCl. Численный анализ концентрационных и температурных зависимостей спектров поглощения, проведенный с помощью программы оптимизации DALSMOD для двух моделей связывания, позволил получить константы и термодинамические параметры комплексообразования в системах ДНК – ActIII и ДНК – ActIII – кофеин. Показано, что в присутствии кофеина константы связывания для двух типов комплексов уменьшаются по сравнению с константами связывания ActIII с ДНК без кофеина. По модели конкурентного связывания была определена константа ассоциации кофеина с ДНК, которая составила величину порядка 820 M-1. Вычесление по методу Вант Гоффа значение величин и для разных типов комплексов в присутствии и в отсутствие кофеина различались, особенно существенно для второго типа комплекса и составили величины э.е. для ДНК- ActIII и э.е. для ДНК – ActIII – кофеин.
Завантаження
Посилання
Tragons F, Karninska-Eddy B, Darzynkiewicz Z. Cell Prolif. 1991;24:305-19.
Lyes MB, Cameron IL. Bioph. Chem.. 2002;96:53-76.
Tragons F, Kapuscinski J, Darzynkiewicz Z. Cancer Res.. 1991;51:3682-9.
Sten HJ, Devore JA. J.Phys.Chim.. 1974;78:19-22.
Veselkov AN, Davies DB. Anticancer Drug Desing. SEVNTU PRESS, 2002.
Glibin EN, Ovchinnikov DV, Plekhanova NG. ZhOr.Kh.. 33(10):1573-6. (in Russian)
Kruglova EB, Gladkovskaia NA, Maleev VIa. Biofizicheskii vestnik. (in Russian)
Kruglova EB. Biofizicheskii vestnik. 2002;1(10):12-20. (in Russian)
Hartley F, Burgess C, Alcock R. Solution equlibria. Ellis Horwood, 1980. 260p.
Kruglova EB. Biofizicheskii vestnik. 2001;1(8):27-41. (in Russian)
Davies DB, Veselkov DA, Djimant LN, Veselkov AN. Eur.J.Biophys. 2001;30:354-66.
Kimura H, Ayoama T. J.Pharmacobiodyn. 1989;12:589.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).