Fluorescence quenching in protein-lipid system: contribution of diffusion-controlled factors
Анотація
Using the model of diffusion-controlled reactions between asymmetric species the quenching of the protein fluorescence by extrinsic quenchers has been considered. The changes in bimolecular quenching rate constant stemming from the protein immobilization on the surface of lipid vesicles have been evaluated. It has been shown that association of the proteins whose radius is less than 2 nm with lipid vesicles can be followed by the apparent decrease of the quenching efficiency due to reduced translational and rotational diffusion coefficients of the bound protein.
Завантаження
Посилання
Sankaram M, Marsh D. Protein-Lipid Interactions. Elsevier; 1993. p. 127-62.
Lakowicz JR. Principles of fluorescent spectroscopy. New York: Plenum Press; 1999.
Johnson DA, Yguerabide J. Biophys J. 1985;949-55.
Shoup D, Lipari G, Szabo A. Ibid. 1981;697-714.
Kostiuk PG, Grodzinskii DM, Zima VL. Kiev:Vyshcha shkola; 1988, 503p.
Erdey-Gruz T. Transport phenomena in aqueous solutions. New York:John Wiley and Sons, Inc; 1974.
Gamolina OV, Gorbenko GP, Domanov YeA. Biophysical Bulletin. 2002;10(1):124-6.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).