Вимоги до статті

Для забезпечення швидкого та якісного опрацювання поданих на розгляд статей вони повинні відповідати вимогам, зазначеним нижче:

  • науковий стиль викладу (точність, логічність, лаконічність суджень, зрозумілість, зв’язаність структурних і логічних блоків, цілісність, завершеність) матеріалу.
  • стаття має відповідати науковим пріоритетам журналу;
  • стаття має враховувати провідні сучасні публікації з відповідної проблематики;
  • обсяг основного тексту статті (без урахування анотації, відомостей про авторів, бібліографії та інших метаданих) повинен становити не менше 25 та не більше 40 тис. знаків (з пробілами);
  • стаття має бути актуальною, мати чіткі елементи новизни і/або практичної корисності, відображати постановку завдання (проблеми), огляд та критичний аналіз досвіду вивчення чи публічного регулювання за обраною темою, містити підходи та інструментарій дослідження, описувати дослідницькі результати та висновки, відповідати технічним вимогам;
  • частка прямих запозичень/цитувань має становити не більше 10% основного тексту статті, за умови оформлення цитат згідно із загальноприйнятими правилами. Усі тексти перевіряються спеціальними системами на антиплагіат;
  • список літератури має містити щонайменше 20 джерел. Не менше 90% усіх цитованих джерел мають становити посилання на оригінальні українські та закордонні (окрім публікацій з країни-агресора!) наукові статті та експертні доповіді. До списку літератури не включаються: газетні нотатки без вказівки автора, посилання на сайти без вказівки конкретного матеріалу (посилання на такі джерела даються в підрядкових нотатках).

Статті, які не відповідають цим вимогам, до розгляду не прийматимуться.

Законом України «Про вищу освіту» не допускається використання даних, які було представлено у захищених дисертаційних дослідженнях, а також опублікованих раніше статтях.

Деталі і умови «Доброчесна публікація: міжнародні стандарти для авторів», які прийняті у Каразінському університеті і якими керується наша редакція – доступні за посиланням.

Структура

 Кожна стаття повинна містити такі основні частини: анотація, ключові слова, вступ, огляд літератури, мета статті, методологія дослідження, основні результати дослідження, висновки з даного дослідження і перспективи подальших досліджень, список використаних джерел.

В анотації коротко вказуються дослідницькі питання та гіпотези, дані, основні методи та результати дослідження, структуровані як стаття (не менше, ніж 1800 знаків). Після анотації автор має зазначити не більше семи ключових слів.

Текст статті:

  • Формат – А4, береги – 2 см у усіх боків, абзац – 1,25 см, міжрядковий інтервал – 1,5 (для таблиць і рисунків 1,0 міжрядковий інтервал), шрифт – Times New Roman, кегль основного тексту статті – 14, графіки та таблиці розміщені безпосередньо у тексті – 12-14 кегль;
  • Вирівнювання тексту – по ширині. Орієнтація – книжкова;
  • Матеріали збережені та підготовлені у форматі Microsoft Word або RTF (*.doc або *.rtf);
  • Переклад тексту засобами онлайн-сервісів без наступної вичитки і обробки перекладу є неприпустимим;
  • Формули й обчислення, рівняння та інші математичні розрахунки, наведені для обґрунтування та підтвердження результатів дослідження, мають бути включені до тексту статті з використанням Microsoft Equation;
  • Графіки, формули, таблиці необхідно пронумерувати арабськими цифрами послідовно за кожним видом інформативного матеріалу з наведенням відповідних посилань на них у тексті, наприклад, (рис. 2), формула (1), (табл.5);
  • Назви таблиць та рисунків мають дублюватися англійською мовою;
  • До Списку використаних джерел обов’язково повинна бути включена література, видана за останні п’ять років. Обов’язково мають бути посилання на закордонні джерела (не менше 20% від загального обсягу посилань). Сам Список використаних джерел повинен містити не менше ніж 20 посилань. Автор(и) статті може(уть) робити посилання на власні роботи, але в межах до 10 % (на всіх авторів) від загального обсягу посилань;
  • Якщо рукопис статті підготовлено декількома авторами, обов’язково слід вказати кореспондуючого автора (corresponding author) для оперативного зв’язку з редакцією у разі виникнення питань.

Список використаних джерел

Список використаних джерел наводиться в структурованому вигляді після заголовка Список використаних джерел (вирівнювання по центру, жирним шрифтом). Кожна позиція в списку літератури повинна мати відповідне посилання в тексті (…[2, с.5]…). Перелік літератури повинен містити лише опубліковані статті. Джерела в списку літератури подаються в алфавітному і хронологічному порядку (починаючи з найпершої публікації кожного автора). Використання DOI обов’язкове для тих онлайн-публікацій, яким цей ідентифікатор присвоєний. 

Зразок оформлення статті

 

УДК 35.071.2

Петренко Іван Васильович, аспірант кафедри економічної політики та менеджменту ННІ «Інститут державного управління» ХНУ імені В.Н. Каразіна, м. Харків
АДРЕСА з індексом (майдан Свободи, 4, м. Харків, 61022, Україна)
Ідентифікатор ОRCID (https://orcid.org/0000-0000-0000-0000).
Контактний телефон +38 ____, е-mail ____

 ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

 Анотація (укр.) (не менше, ніж 1800 знаків (без пробілів), розкрити основний зміст та результати, структурувавши як статтю).

Ключові слова: 5-7 слів.

 Вступ (постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок з важливими науковими чи практичними завданнями).

Огляд літератури (наведення останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання даної проблеми, і на які спирається автор, виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття; до 2-х сторінок) … … … …..

Мета статті (формулювання однієї чіткої цілі статті та, за необхідністю – 2-3 пошукові завдання для досягнення цієї цілі) … … … …..

Методологія дослідження (стисле представлення ключової або авторської застосованої методології або застосованого підходу до дослідження, а також стислий огляд використаних загальних і спеціальних методів дослідження, які допомогли виконати 2-3 пошукові завдання і у цілому досягти головної цілі статті; також може зазначатися інформація щодо організації дослідження (разом – до 1 сторінки) … …..

Основні результати дослідження (виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів; разом – не менше ніж 80% від загального обсягу статті без урахування літератури і анотацій) … … … ….

Висновки з даного дослідження і перспективи подальших досліджень (найбільш важливі і лаконічні результати дослідження, які містять новизну або мають практичне значення; подаються стисло у формі синтезу накопиченої в основній частині статті наукової інформації.  Висновки бажано пронумеровати) … … … …..

Список використаних джерел (не менше 20 посилань; подається за алфавітним порядком, спочатку подаються джерела, оригінал яких було опубліковано кирилицею, а потім – латинкою) … … … …..

Список використаних джерел оформлюється згідно Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» з офіційними  виправленнями у 2017 році.

 

Приклади оформлення використаних джерел: відповідно до Нац. стандарту України ДСТУ 8302:2015:

- ВД «Академперіодика» НАН України. Київ, 2016. URL: http://histj.oa.edu.ua/assets/files/Posylannia.pdf ;

- у таблиці нижче.

 

Таблиця  – Бібліографічні описи використаних джерел

Джерело

Приклад оформлення

Книги: Один автор

Битяк Ю. П. Державна служба в Україні: організаційно-правові засади : монографія. Xарків : Право, 2005. 304 с.

Два автори

Петришина М. О., Петришин О. А. Міжнародно-правові стандарти у сфері місцевого самоврядування : наук. доп. / Нац. акад. прав. наук України, НДІ держ. буд-ва та місц. самоврядування. Харків : Право, 2016. 44 с. (Серія «Наукові доповіді»).

Три автори

Куц Ю. О., Краснопьорова С. В., Чаплигін О. К. Якісні управлінські послуги : монографія. Харків : Вид-во ХарРІ НАДУ «Магістр», 2006. 192 с.

Чотири автори

Публічне управління в забезпеченні сталого (збалансованого) розвитку : навч. посіб. / Т. К. Гречко та ін. Херсон : Грінь Д. С., 2015. 264 с.

П’ять і більше авторів

Адміністративна реформа для людини (науково-практичний нарис) / I. Б. Коліушко та ін. Київ : Факт, 2001. 72 с.

Без автора

Україна в цифрах. 2007 : стат. зб. / Держ. ком. статистики України. Київ : Консультант, 2008. С. 185–191.

Багатотомний документ

Енциклопедія державного управління : у 8 т. / наук.-ред. колегія : Ю. В. Ковбасюк (голова) та ін. Київ : НАДУ, 2011. Т. 5. 408 с.

За редакцією / упорядник(и)

Регіональне управління : підручник  /  за  заг.  ред.  Ю. В. Ковбасюка, В. М. Вакуленка, М. К. Орлатого. Київ : НАДУ, 2014. 512 с.

Автор і перекладач

Райт Г. Державне управління / пер з англ. В. Івашко та ін. Київ : Основи, 1994. 191 с.

Частина видання

Розділ книги

Предборський В. Гуманістична сутність провідних теоретичних напрямків сучасної політології. Філософські пошуки / В. Предборський. Хмельницький : Вид-во «Центр Європи», 2001. 110 с.

Тези доповідей, матеріали

конференцій

Газарян С. В. Бюрократизація чи креативізація: до чого готувати державного службовця? Публічне управління ХХІ ст.: синтез теорії та практики : зб. тез ХІХ Міжнар. наук. конгресу, 19 квіт. 2019 р. Харків : Вид-во ХарРІ НАДУ «Магістр», 2019. С. 20–23.

Статті з продов- жуючих та періо-дичних видань

Акмеологічні засади публічного управління / Є. І. Ходаківський та ін. Вісник ЖНАЕУ. 2017. № 1, т. 2. С. 45–58.

Електронні ресурси

Книги

Іванюта С. М. Антикризове управління : навч. посіб. Київ : Центр учбової літератури, 2007. 288 с. URL: http:// townbookie.com/book/238-antikrizove-upravlinnya-navchalnij- posibnik-ivanyuta-sm.html (дата звернення: 17.05.2019).

Feminism. Encyclopædia Britannica online. URL: http://www.britannica.com/EBchecked/topic/724633/feminism (Last accessed: 18.05.2022).

Періодичні видання

Газарян С. В. Нова якісна професійна підготовка у сфері публічного управління. Державне будівництво. 2018. № 2. URL: http://kbuapa.kharkov.ua/e-book/db/2018-2/doc/3/3_1.pdf (дата звернення: 17.05.2022).

Сторінки з веб-сайтів

Об’єднання громад. Децентралізація влади : веб-сайт. URL: http://decentralization.gov.ua/region (дата звернення: 17.05.2019).

Законодавчі і нормативні

документи (інструкції,

накази)

Про запобігання корупції : Закон України від 14.10.2014 р. № 1700-VII. Дата оновлення : 12.03.2017. URL: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1700-18/page (дата звернення: 17.03.2022).

Стандарти

ДСТУ ISO 9001: 2001. Системи управління якістю. [Чинний від 2001-06-27]. Київ, 2001. 24 с. (Інформація та документація).

Дисертації,

автореферати дисертацій

Газарян С. В. Професіоналізація служби в органах місцевого самоврядування: зміст, форми та методи : дис. … д-ра наук з держ. упр. : 25.00.03 / Київ. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Київ, 2011. 469 с.

Газарян С. В. Професіоналізація служби в органах місцевого самоврядування: зміст, форми та методи : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра наук з держ. упр. : 25.00.03. Київ, 2011. 39 с.

 

 

 References (translated in English).

Автор(и) (транслітерація), рік в дужках, Назва на англійській мові, назва джерела (транслітерація), вихідні дані з позначеннями на англійській мові (місце видання), або тільки цифрові (останнє залежно від вживаного стандарту опису), видавництво в транслітерованому варіанті, мова оригіналу в квадратних дужках ([in Ukrainian], [in English] чи [in German]).

Один автор
Laiko, O.I. (2014). Transformation processes in Ukrainian Economies Investment System. Odesa: IMPEER [in Ukrainian].

 Два автори
Laiko, O.I. (2014). Transformation processes in Ukrainian Economies Investment System. Odesa: IMPEER [in Ukrainian].

Від трьох до семи авторів (наступні автори позначаються «et al.»)
Reshetilo, V.P., Stadnik, G.V., & Ostrovskiy, I.A. (2013). Institutional factors of sustainable development of regional socio-economic systems. KHARKIV: KhNAMH [in Ukrainian].

 Багатотомне видання
Paiko, O.О., & Kysiuk, I.P. (Ed.). (2001). Strategy of development of the machine-building industry of Ukraine. (Vols. 1-4). Donetsk: Yuho-Vostok [in Ukrainian].

Окремий том серії
Paiko, O.О., & Kysiuk, V.M. (Ed.). (2001). Strategy of development of the machine-building industry of Ukraine. (Vol. 2). Donetsk: Papirus [in Ukrainian].

Частина (розділ) книги
Martiienko, А.І. (2011). The theoretical basis of property relations on natural resources. In I.P. Kysiuk, (Ed.), Estimates and forecasts qualities of land (pp. 132144). Kyiv: Universytetska knyha [in Ukrainian].

 Автор та редактор
Kosenko, I.S.,  Opalko, A.I. (2008). Applied Economics. I.S. Kosenko (Ed.). Kyiv: Dumka [in Ukrainian].

 Редактор (без автора) редактор – (Ed.), редактори – (Eds.)
Kondarenko, H.B., Ikovenko, K.O. (Eds.). (2011). Methods of conducting experiments in economics. (3rd ed., rev.). Kharkiv: Osnova [in Ukrainian].

Автор і перекладач
Martiienko, А.І. (2011). The theoretical basis of property relations. (V.N. Peregudova, Trans.). Kyiv: Osnova [in Ukrainian].

Стаття в журналі
Monastyrs'kyj, H.L. (2009). Management's modernization paradigm of economic development of local communities base line. Stratehichni priorytety, 5 (8), 10-20 [in Ukrainian].
Koval, V.V., Bashynska, M.I., Layko, O.I., Chekhovych Z.V. (2015). Conceptual basis for determining the effectiveness of th investment activity. Zovnishnya torhivlya: ekonomika, finansy, pravo, 5-6 (82-83), 105-115 [in Ukrainian].

 Стаття в збірнику
Naumov, О. G. (2015). Determinants of investment climate. Ekonomichni innovatsiyi, 52, 170–177 [in Ukrainian].

Стаття, що має цифровий ідентифікатор DOI (digital object identifier) (якщо стаття має DOI, то він вказується обов’язково)
Laiko, O. I. (2015) Public-private partnership in providing investment-innovation development. Economic Issues, 59, 176-183. DOI: 10.17110 / nr.2100.2.05 [in Ukrainian].

Електронний ресурс
Monastyrs'kyj, H.L. (2009). Management's modernization paradigm of economic development of local communities base line. Stratehichni priorytety, 5(8). Retrieved from: http://ejournal.com.ua/2009-4/7.pdf [in Ukrainian] (Last accessed: 18.05.2022).

Матеріали (тези доповідей) конференції (симпозіуму, з'їзду, семінару)
Volchkov, O.Ye. (2014). Management of economic development of enterprises. Stratehichni priorytety rozvytku derzhavy: materialy Mizhnarodnoyi naukovo-praktychnoyi konferentsiyi (pp. 47-49). - Odessa: Astroprint [in Ukrainian].

Автореферат на здобуття наукового ступеня кандидата наук
Naumov, О. G. (2013). Determinants of investment climate. Extended abstract of candidate’s thesis. Odessa: ONTU [in Ukrainian].

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора наук
Volchkov, O.Ye. (2011). Strategic planning of enterprises. Doctor’s thesis. Odessa: ONTU [in Ukrainian].

Законодавчі та нормативні документи
Law of Ukraine on the principles of state regulatory policy in the field of economic activity № 1160-IV. (2003, September 11). Vidomosti Verkhovnoyi Rady Ukrayiny, 9, 79 [in Ukrainian].
Commercial Code Ukraine. (2003, January 16). Vidomosti Verkhovnoi Rady Ukrainy. Kyiv: Parlam. vyd-vo [in Ukrainian]. 
Pavlenko, N.P. (Eds.). (2017). Statistical Bulletin: 2017. Kyiv: Derzhkomstat Ukrainy [in Ukrainian].

Стандарти
Quality Management Systems. Requirements. (2001). DSTU ISO 9001-2001 from 27th June 2001. Kyiv: Derzhstandart Ukraine [in Ukrainian].

Метадані англійською мовою

Petrenko Ivan Vasylovych, post-graduate student of the Department of Economic Policy and Management, Institute of Public Administration, V. N. Karazin Kharkiv National University, 4 Svobody Sq., Kharkiv, 61022, Ukraine 

STATE REGULATION OF THE DEVELOPMENT OF THE REGIONS OF UKRAINE

 Abstract (English).

Key words: local governance; administrative-territorial unit; local council; full powers; networking.

 

Прохання анотацію й назву статті перекладати англійською мовою із залученням професійного перекладача або викладача англійської мови із знанням спеціальної термінології!

Статті, які містять анотації, складені невірно і (або) неякісно перекладені, не можуть бути опубліковані!