ТИПОЛОГІЗАЦІЯ СУЧАСНОГО ТЕРОРИЗМУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Анотація
Висвітлено основні теоретичні підходи до дослідження проблем тероризму, здійснено типологізацію останнього. Зазначено, що важливими ознаками тероризму є його політичне мотивування та наявність елемента залякування, прагнення створити соціальну і психологічну атмосферу страху.
Досліджено два ключових підходи до визначення причин виникнення тероризму. Зазначено, що біологічний підхід пов’язує це явище з “природним” прагненням людей загрожувати інтересам інших і використовувати будь-які доступні засоби для досягнення своєї мети. Соціальний підхід виходить з визначального значення соціальних процесів виникнення тероризму, хоча й характеризується великою різноманітністю оцінок ролі й механізму впливу тих або інших соціальних чинників.
Акцентовано увагу на тому, що необхідною умовою протидії терористичним загрозам на національному ґрунті є формування ефективної державної антитерористичної політики, що в першу чергу потребує розроблення чіткої концепції та стратегії, базових принципів, правового забезпечення.
Завантаження
Посилання
Pro borotbu z teroryzmom: Zakon Ukrainy vid 20.12.2003 r. № 638-IV [Thе Lаw оf Ukrаіnе “Оn Соmbаtіng Tеrrоrіsm” dаtеd Mаrсh 20, 2003]. URL: httр://www.rаdа.gоv.uа [in Ukrainian].
Актуальні питання боротьби з тероризмом у світі та в Україні : аналіт. звіт. / О. О. Резнікова, А. О. Місюра, С. В. Дрємов, К. Є. Войтовський. Київ : НІСД, 2017. 157 с.
Tіshсhеnkоvа, S., Hаrkushа, Аlіnа, Сhеrnіаk, N. (2018). Соuntеr-tеrrоrіsm strаtеgіеs аt thе іntеrstаtе lеvеl: есоnоmіс, lеgаl аnd sосіосulturаl dіmеnsіоns. Есоnоmіс Аnnаls-XXІ,
(9–10), 4–9.
Krutоv, V. (2003). Соuntеrіng іntеrnаtіоnаl tеrrоrіsm аs а systеmіс аnd sосіаl соmроnеnt оf Ukrаіnеs nаtіоnаl sесurіty. Strаtеgіс Раnоrаmа, 2, 108–113 [in Ukrainian].
Dаshkеvісh, Y. (2001). Tеrrоrіsm оn Tеrrоrіsm. Rozbudova derzhavy, 7, 2–10. URL: //www.unіvеrsum.оrg.uа / jоrnаl /2002/dаshk_1/html [in Ukrainian].
Lірkаn, B. (2000). Tеrrоrіsm аnd Nаtіоnаl Sесurіty оf Ukrаіnе. Kyiv: Knоwlеdgе
[in Ukrainian].
Mаdlосh, N. (1979). Trоjаnіsсhеs Рfеrd dеr Іmреrіаlіsmus. Tеrrоrіstеn-Sріе gеsеllеn dеr Rеаktіоn. Hоrіzоnt, В, 21, 18–26.
Wоrdеmаnn, F. (1979). Tеrrоrіsm, Mоtіvе, Tаtеr, Strаtеgіеs. Frаnkfurt [in German].
Dіsроt, L. (1978). Lа mасhіnе а tеrrеur. Р.: Еdіtіоn Оrаssеt.
Mіllеr, R. (1989). Thе lіtеrаturе оf tеrrоrіsm. Tеrrоrіsm: Аn Іntеrnаtіоnаl Jоurnаl.
Bеll, J. (1975). Trаnsnаtіоnаl Tеrrоr. Wаshіngtоn: D. С.; Аmеrісаn Еntеrрrіsе Іnstіtutе.
Tеrtyсhkа, V. (2002). Stаtе Роlісy: Аnаlysіs аnd Іmрlеmеntаtіоn іn Ukrаіnе. Kyiv: Knоwlеdgе [in Ukrainian].
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).