МОВЛЕННЄВИЙ ВПЛИВ ЯК РЕЗУЛЬТАТ КОМУНІКАТИВНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ПУБЛІЧНОМУ ДІЛОВОМУ ДИСКУРСІ
Анотація
Подаються теоретичні засади мовленнєво-комунікативної діяльності публічного управлінця. Актуальність статті визначається необхідністю засвоєння публічним управлінцем основних понять і категорій мовленнєвого впливу на опонента у процесі комунікативної взаємодії для досягнення мети в публічному діловому дискурсі. Досліджено, що успішність і результативність мовленнєво-комунікативного впливу визначається не тільки належним культурним, освітнім і професійним рівнем публічного управлінця, але й досконалим його мовним рівнем, знанням вербальних (словесних) і невербальних (несловесних, паралінгвальних) засобів спілкування, розумінням значення їхньої національної специфіки
Завантаження
Посилання
Hamova, H.I. (2014). Oratorske Mystetstvo [Public speaking]. Kharkiv: Mahistr
[in Ukrainian].
Hamova, H.I., Redin P.O. (2018). Publichnyi Dyskurs [Public discourse]. Kharkiv. URL: http: //kbuapa/kharkov.ua./prometeus/resources/PD/ index.html [in Ukrainian].
Batsevych, F. (2004). Osnovy Komunikatyvnoi Linhvistyky [Fundamentals of communicative linguistics]. Kyiv: Akademiia [in Ukrainian].
Kreidlin, H.E.(2012). Neverbalna Semiotyka [Nonverbal semiotics]. Kyiv: Akademiia [in Ukrainian].
Selivanov, O.O. (2011). Osnovy Teorii Movnoi Komunikatsii. [Fundamentals of the theory of language communication]. Cherkasy [in Ukrainian].
Khmil, F.I. (2004). Dilove spilkuvannia [Business communication]. Kyiv: Akademvydav [in Ukrainian].
Iashenkova, O.V. (2010). Osnovy teorii movnoi komunikatsi [Fundamentals of the theory of language communication]. Kyiv:Akademiia [in Ukrainian].
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).