АСПЕКТИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В МОДЕРНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ СИСТЕМИ
Анотація
Розглянуто основні принципи децентралізації, які чинять вплив на освітню систему.
Зазначається, що реформування передбачає упровадження в освіту нових стандартів, удосконалення матеріально-технічної бази в закладах освіти та науки, виявлення найкращих педагогів та науковців, запровадження досконалої та зрозумілої системи фінансування освіти і науки. Вказується на тісний взаємозв’язок між реформами децентралізації та модернізації національної освіти. Наголошується, що однією з ключових змін у ході реформи децентралізації було створення у громадах опорних шкіл.
Завантаження
Посилання
Pro osvitu: Zakon Ukrainy vid 05.09.2017 r. № 2145-VIII.URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19.
Pro zahalnu seredniu osvitu: Zakon Ukrainy vid 13.05.1999 r. № 651-XIV. Data onovlennia: 18.03.2020. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20.
New Ukrainian School. URL: http://nus.org.ua/about/.
Zastrozhnikova, I.V. (2019). Stvorennia opornykh navchalnykh zakladiv v obiednanykh terytorialnykh hromadakh [Establishment of support educational institutions in the united territorial communities]. Publichne administruvannia: teoriia ta praktyka, 2(22), 1–8 [in Ukrainian].
Palchuk, V. (2019). Formuvannia osvitnikh prostoriv hromad [Formation of educational spaces of communities]. Ukraina: podii, fakty, komentari, 19, 60–67. URL: http://nbuviap.gov.ua/images/ukraine/2019/ukr19.pdf [in Ukrainian].
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).