РИЗИКИ ФІНАНСОВОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ (НА ПРИКЛАДІ БЮДЖЕТУ МІСТА ХАРКОВА)
Анотація
Висвітлено ризики фінансової децентралізації, що впливають на фінансовий ресурс місцевих бюджетів. Розкрито чинники, що створюють ризики для соціально-економічного розвитку місцевого самоврядування. Запропоновано заходи з мінімізації впливу ризиків на місцеві бюджети шляхом розширення ефективних джерел наповнення місцевих бюджетів, оптимізації перерозподілу повноважень та бюджетних ресурсів. Акцентовано увагу на тому,
що досягнення фінансової самостійності на місцевому рівні потребує визначення взаємо-
зв’язку між групами чинників ризику, здійснення оцінки ендогенних та екзогенних чинників впливу на місцеві бюджети, оптимального вибору інструментарію управління ризиками.
Завантаження
Посилання
Baimuratov, M.O. (2015). Decentralization and competence of local self-government in Ukraine. Regional policy and decentralization of power in Ukraine in the context of the European integration processes. Kyiv [in Ukrainian].
Zhalilo, Ya.A., Shevchenko, O.V., Romanova, V.V. and other (2019). Decentralization of power: a medium-term agenda. Analytical report. The National Institute for Strategic Studies. Kyiv [in Ukrainian].
Kukhlenko, O.V., Fedoryak, R.M., Nevmerzhytska, S.M. (2017). Problems of decentralization of power within the regional policy of Ukraine. Public administration: improvement and development, 2 [in Ukrainian].
On approval of the draft Main Directions of Budget Policy for 2018-2020: Order of the Cabinet of Ministers of Ukraine dated June 14, 2017. № 411-r. URL: https://www.kmu.gov.ua/npas/250079263.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).