ОЦІНКА РІВНЯ ЗАХИСТУ КІБЕРПРОСТОРУ В ПУБЛІЧНОМУ УПРАВЛІННІ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ВИМІРИ
Анотація
Досліджено особливості та основні напрями забезпечення кібербезпеки в публічному управлінні. Встановлено, що держава в цілому і органи публічного управління зокрема не готові сьогодні до адекватного реагування на головні кіберзагрози, пов’язані з крадіжкою інформації, фінансовим шахрайством і хакерськими атаками. Проаналізовано сучасний стан та шляхи покращання кібербезпеки у сфері публічного управління на національному та організаційному рівнях, зокрема: збільшення бюджетного фінансування відповідної сфери, стратегічне інвестування в кібераналітику і хмарні технології, створення в організаціях спеціальних підрозділів з кіберзахисту, встановлення сучасного програмного забезпечення та його постійне оновлення, регулярне підвищення кваліфікації працівників, задіяних у питаннях захисту організаційної та персональної інформації.
Завантаження
Посилання
Pro osnovni zasady zabezpechennia kiberbezpeky Ukrainy: Zakon Ukrainy vid 05.10.2017 r. № 2163-VIII. (2017). VVR Ukrainy. 45, art. 403. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2163-19#Text.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).