ВПЛИВ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ БЮДЖЕТНИХ ВИДАТКІВ НА ОСВІТУ
Анотація
Розглянуто окремі аспекти реформування системи управління освітою в умовах децентралізації. Підкреслено роль органів місцевого самоврядування в упровадженні нових підходів до механізму фінансового забезпечення освіти. Приділено увагу питанню ефективності державних видатків на освіту, а також інституціональному забезпеченню системи контролю якості освіти. На прикладі освітньої субвенції розглянуто трансформацію фінансового механізму освіти в умовах децентралізації. Проаналізовано динаміку основних показників ефективності видатків на освіту на прикладі Харківської області. Доведено безпосередній вплив реформи децентралізації на сферу освіти. Визначено низку проблем сучасного етапу реформування системи публічного управління освітньою діяльністю, наведено пропозиції щодо вирішення їх.
Завантаження
Посилання
Hanuschak, Y. Finansuvannia osvity i detsentralizatsiia: dumky eksperta URL: https://decentralization.gov.ua/news/8911 [in Ukrainian].
Derzhavna sluzhba iakosti osvity Ukrainy: оfficial website. URL: http://www.sqe.gov.ua/index.php/uk-ua.
Monitorynh protsesu detsentralizatsii vlady ta reformuvannia mistsevoho samovriaduvannia stanom na 10.10.2019 r. URL: https://decentralization.gov.ua/uploads/library/file/477/10.10.2019.pdf [in Ukrainian].
Ofitsijnyj vebportal “Detsentralizatsiia”. URL: https://decentralization.gov.ua/about
[in Ukrainian].
Pro zatverdzhennia formuly rozpodilu osvitn’oi subventsii mizh mistsevymy biudzhetamy: Postanova Kabinetu ministriv Ukrainy vid 27.12.2017 r. № 1088. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1088-2017-%D0%BF.
Pro Natsionalnu stratehiiu rozvytku osvity v Ukraini na period do 2021 roku: Ukaz Prezydenta Ukrainy; Stratehiia vid 25.06.2013 r. № 344/2013. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/344/2013.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).